Izstāde „Latvijas dārgumi“

Izstāde „Latvijas dārgumi“ — Latvija 100

Vieta Vašingtonā, D.C., Mineapolē (MN), Sanfrancisko (CA), Čikāgā (IL), Priedainē (NJ), ASV

Izstāde „Latvijas dārgumi“ — Latvija 100

Datums:18.11.2017 — 18.12.2017

Amerikas latviešu apvienības izkārtojumā izstāde ar nosaukumu „Treasures of Latvia“ jeb „Latvijas dārgumi“ šoruden uzsākusi savu ceļu pa ASV latviešu centriem, lai vēstītu par mūsdienu Latvijas sasniegumiem uzņēmējdarbībā, mākslā, kultūrā un sportā. 18. novembra nedēļas nogalē izstāde apskatāma Vašingtonā, D.C., Mineapolē (MN), Sanfrancisko (CA), Čikāgā (IL) un Priedainē (NJ). Pilns izstādes grafiks atrodams mājas lapā: www.latvia100.usa.org.

Ideja par izstādi par Latvijas mūsdienu sasniegumiem sakņojas Amerikas latviešu apvienības saistībā ar Latvijas valsts simtgadi izvirzītajā mērķī veicināt Latvijas atpazīstamību Amerikā.

„Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, mēs vēlējāmies parādīt Latviju kā mūsdienīgu, inovatīvu un talantiem bagātu zemi, kas spēj dot pienesumu pasaulei,“ skaidro Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. „Izstāde veidota angļu valodā ar nolūku, lai tā būtu pieejama arī nelatviešu auditorijai, kurai vēlamies demonstrēt Latvijas radošos talantus un uzņēmēju sasniegumus,“ piebilst L. Ejupe.

Par izstādes iedvesmas avotu izmantota kustības „Red Jackets“ sagatavotā ekspozīcija „Treasures of Latvia“, kas balstīta uz divās tāda paša nosaukuma grāmatās sakopotajiem stāstiem.  Kā to skaidro viena no „Red Jackets“ kustības dibinātājām Līva Stūrmane, pašas kustības nosaukums aizgūts no kādreizējās Latvijas valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas spilgtā iznāciena NATO samitā 2002. gadā, kur viņa ieradās sarkanā žaketē, izceļoties uz pārējo tumšos uzvalkos tērpto valstvīru fona.

„“Sarkanās žaketes“ ir stāsts par Latvijas unikalitāti un latviešu spēju izcelties uz citu nāciju fona gan ar saviem talantiem, gan spējām, gan darbiem,“ skaidro L. Stūrmane.

„Šīs ir vērtības, ko vēlamies veicināt – Latvijas radošums un izcilība, kā arī atpazīstamība pasaulē,“ piebilst L. Stūrmane. Tādi ir arī izstādē ietvertie darbi – gan lielie Latvijas eksportējošie uzņēmumi, gan uzlēcošās zvaigznes jeb vidēja lieluma uzņēmumi ar lielu eksporta potenciālu. Izstādes nogādāšanu pie skatītājiem ASV atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Pasaules Brīvo latviešu apvienība, caur kuru tiek administrēta Kultūras ministrijas izveidotā Latvijas valsts simtgades pasākumu atbalsta programma ārpus Latvijas.

Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe atzīmē, ka sākot ar 2017. gadu ASV ir plānota plaša pasākumu programma, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei. Pēc Amerikas latviešu apvienības iniciatīvas ar tās finansiālu atbalstu tapusi mājas lapa: www.latvia100usa.org, kur atrodama informācija gan par dažādiem Latvijas valsts simtgadei veltītiem pasākumiem ASV, gan arī dažādas idejas par to, kā atzīmēt šos nozīmīgos svētkus savā pilsētā un ģimenē.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Garoza
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu