Izstāde "Piecas mājas. Stāsti par pielāgošanos"

Izstāde "Piecas mājas. Stāsti par pielāgošanos" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Izstāde "Piecas mājas. Stāsti par pielāgošanos" — Latvija 100

Datums:09.04.2019 — 26.01.2020

Kopš dibināšanas 1919. gadā līdz pat 2014. gadam, kad notika pārcelšanās uz arhitekta Gunāra Birkerta projektēto Gaismas pili, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai nebija īpaši tai projektēta nama. Gandrīz simts gadus nācās pielāgoties visdažādākajai arhitektūrai – reprezentatīviem banku namiem, dzīvojamajām ēkām, fabrikām, pagrabiem – kopā 38 bibliotēkas darbam nepiemērotās adresēs.

Izstāde "Piecas mājas. Stāsti par pielāgošanos" ir par piecām vēsturiskajām ēkām, no kurām bibliotēkas krājums un funkcijas tika pārceltas uz jauno mājvietu Pārdaugavā. Ēkas Barona ielā 14, Barona ielā 3, Anglikāņu ielā 5, Jēkaba ielā 6/8 un Tērbatas ielā 75 ir arhitektoniski īpašas, bet arī namiem bija jāpielāgojas bibliotēkai. Tās nebija vienkāršas attiecības, jo nepiemērotajās telpās tika bojāts krājums, bet no pārslodzes un pārapdzīvotības cieta arī arhitektūra. Izstāde atklās šo attiecību raksturu un vietas identitātes jautājumus.

Ieeja bez maksas.

Izstāde iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades programmā. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu