Izstāde “Prezidentu spēles”

Izstāde “Prezidentu spēles” — Latvija 100

Vieta Valmieras muzejs

Izstāde “Prezidentu spēles” — Latvija 100

Datums:02.11.2018 — 31.12.2020

Vēsturisko notikumu atspoguļojums Valmierā, Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas laikā, veidojot kopējo izpratni par nacionālās valsts izveidošanās vēsturi un attīstību. Viena no mūsdienu pasaules pētniecības prioritātēm ir lokālās vēstures izvirzīšana priekšplānā, nezaudējot saikni ar globālajiem procesiem.

Izstādes veidošanā vārdu savienojums "Prezidentu spēles", tiek lietotas kā tēlains izteiksmes līdzeklis, ar zemtekstu par politiskām, diplomātiskām, ideoloģiskām, saimnieciskām, ekonomiskām spēlēm, kurās piedalās prezidenti, bet ietekmi jūt ikviens pavalstnieks.

Pēc Pirmā pasaules kara 1919. gadā ar Versaļas miera līgumu Prezidenti pārdalīja pasauli kā spēles lauku. 1939. gada t.s. Molotova – Ribentropa pakts spilgti parādīja to, kā lielvalstu prezidenti spēlējas, ar zīmuli pārdalot valstis, kas tiem nepiederēja. Katras valsts prezidenti savā spēles laukā atstāj savas pēdas un mantojumu. Valmieras muzeja izstādē tiks veidota laika līnija, ko iezīmēs Latvijas Prezidenti, tā kalpos kā vēsturisks atskaites punkts – vadmotīvs, stāstot par Valmieras vēsturi un attīstību, 100 gados kopš valsts dibināšanas. Valmiera kā paraugs Latvijas vēsturei miniatūrā formā, ar visiem pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem (izaugsme, gan iznīcība, gan atjaunošana utt.).

Izstādes pamatuzdevums ir radīt izzinošu, interaktīvu, vizuāli pievilcīgu vēstījumu, ar iespēju līdzdarboties, iepazīstinot valmieriešus, un pilsētas viesus ar Valmieras vēsturi, 100 gados kopš neatkarības proklamēšanas, un sniedzot ieskatu nākotnē.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu