Jānis Čakste 160. Atvērto durvju dienā Saeimā

Jānis Čakste 160. Atvērto durvju dienā Saeimā — Latvija 100

Vieta Latvijas Republikas Saeima (Jēkaba iela 11 Rīga)

Jānis Čakste 160. Atvērto durvju dienā Saeimā — Latvija 100

Datums:27.09.2019

Jānis Čakste 160. Atvērto durvju dienā Saeimā — Latvija 100

Laiks:10:00 — 18:00

Saeima, godinot Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160 gadu jubileju, 27. septembrī aicina Atvērto durvju dienā iepazīt ievērojamā valstsvīra sabiedrisko darbību un politisko karjeru. 

J.Čakstem veltītā ekspozīcijā Saeimas nama viesiem būs iespēja tuvāk iepazīt cilvēku, kurš stāvēja pie Latvijas valsts šūpuļa, iestājās par tiesiskumu un iedzīvināja demokrātijas principus. Ekspozīcija tapusi, Saeimai sadarbojoties ar muzeju “Jāņa Čakstes māja”. 

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties J.Čakstes mājas iniciatīvā un balsot par to, kādas vērtības ikviens uzskata par mūsu valstij svarīgākajām. 

Atvērto durvju dienā viesiem būs iespēja uz jebkuru vietu Latvijā bez maksas nosūtīt īpašu pastkarti ar mākslinieka Rituma Ivanova gleznoto J.Čakstes portretu, kas rotā Saeimas nama Dzelteno zāli. Tāpat apmeklētāji varēs piedalīties erudīcijas konkursā. 

Līdzās J.Čakstem veltītajai ekspozīcijai, apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī parlamenta telpas, tostarp grezno Sēžu zāli, kurā ik nedēļu uz sēdi pulcējas Saeimas deputāti.   

Turpinot informatīvi izglītojošos projektus, skolēni šajā dienā varēs iegūt informāciju par parlamenta īstenotajiem projektiem jauniešiem, tostarp skolu programmu “Iepazīsti Saeimu” un projektu “Jauniešu Saeima”. 

27. septembrī Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 18.00, un interesenti aicināti ierasties gan grupās, gan individuāli. Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu būs pieteikuši iepriekš. 

Interesenti Saeimas apmeklējumam aicināti pieteikties līdz šī gada 20.septembrim. Informācija par pasākumu pieejama saeima.lv/lv/aktualitates/atverto-durvju-diena-saeima/.

Avots: www.saeima.lv 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu