Juglas kaujām - 100

Juglas kaujām - 100 — Latvija 100

Vieta Salaspils un Ikšķiles novadi

Juglas kaujām - 100 — Latvija 100

Datums:09.09.2017

Atzīmējot Rīgas operācijas 100 gadi, tiks izceltas vēsturiskās kauju vietas pieminot kaujās kritušos un atsaucot atmiņā to dienu notikumus pie Mazās Juglas upes. Pasākuma ietvaros tiks apmeklētas gan karavīru kapsētas, gan ierakumi un objekti, kas saglabājušies no kauju laikiem. Pasākuma noslēgumā Tīnūžu Mantojuma centrā tiks atklāta Juglas kaujām veltīta izstāde.

Kaujas pie Mazās Juglas upes vai Eiropas militārajā vēsturē pazīstamas kā Rīgas operācija bija viena no lielākajām militārajām kampaņām Austrumu frontē Pirmā pasaules kara laika. Šogad aprit 100 gadi kopš šī vēsturiskā notikuma. Eiropas kultūras mantojuma dienās -2017 šis vēsturiskais notikums tiks atzīmēts kā „Juglas kaujām – 100”.

Papildus Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumiem novembrī tiks organizēti latviešu strēlniekiem veltīti dokumentālu filmu seansi Salaspils un Ikšķiles novadu skolēniem un citiem vēstures interesentiem. 11. septembrī Daugavas muzejā atklāta izstāde veltīta Juglas kauju 100 gadei. Jūnijā organizētas slēpņošanas sacensības pa vēsturiskajām Juglas kauju vietām Salaspils un Ikšķiles novada teritorijā.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu