Kalēju diena Kalna Ziedos

Kalēju diena Kalna Ziedos — Latvija 100

Vieta Aizkraukles novads

Kalēju diena Kalna Ziedos — Latvija 100

Datums:29.07.2017

29. jūlijā visas dienas garumā Aizkrauklē, muzeja "Kalna ziedi" sētā Latvijas kalēju brālības meistari demonstrēs savas amata prasmes. Iesaistot apmeklētājus taps vides objekti. Muzicēs Latvijas tautas mūzikas ansambļi un kapelas. Noslēgumā danči, zupas vārīšna ugunskurā un vides objektu atklāšana.

“Kalēju diena Kalna ziedos” notiks muzeja pagalmā un veltīta bijušajam šīs viensētas saimniekam Jēkabam, kurš bijis kalējs. Tā tiek svinēta kā latviešu svinamā diena – Saimnieku diena, kas atzīmējama Jēkabos. Šogad tā notiks jau otro reizi. Šobrīd Aizkrauklē dzīvo un tās atpazīstamību veido metālmākslinieks Ants Brimerbergs, kurš ir seno Aizkraukle kalēju amata tradīciju turpinātājs. Kalēju dienā notiks Latvijas kalēju brālības amata meistaru radošā nometne Aizkrauklē, kuras rezultātā taps vides objekti - vairāki vēja rādītāji, kuros attēloti simboli, kas sastīti ar Aizkraukles vēsturisko tematiku un ar Latvijas valsts simtgadi saistīti simboli. Vēja rādītāji taps Aizkraukliešu acu priekšā, un visas dienas garumā būs iespēja piedalīties to tapšanā. Šogad svētki būs īpaši, jo Kalēju dienā notiks arī Tautas Mūzikas svētki, kuros piedalīsies tautas mūzikas instrumentu kapelas no visas Latvijas.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu