Kaujas rekonstrukcija „Bermontiādes pēdējā kauja”

Kaujas rekonstrukcija „Bermontiādes pēdējā kauja” — Latvija 100

Vieta Pretim Jelgavas pils Dienvidu vārtiem, Jelgava

Kaujas rekonstrukcija „Bermontiādes pēdējā kauja” — Latvija 100

Datums:23.11.2019

Kaujas rekonstrukcija „Bermontiādes pēdējā kauja” — Latvija 100

Laiks:13:30

Atzīmējot Jelgavas atbrīvošanas simto gadadienu, 23. novembrī pirmo reizi Jelgavā tiks organizēts vērienīgs kaujas rekonstrukcijas uzvedums "Bermontiādes pēdējā kauja - Jelgavas atbrīvošanai 100".

Jelgavas atbrīvošanas kauja noslēdza Latvijas Neatkarības kara Bermontiādes posmu, salaužot pēdējos vācu muižniecības un Vācijas impēristu centienus nostiprināt savu varu Baltijā.

Programma

13.30 Kaujas rekonstrukcijas uzvedums "Bermontādes pēdējā kauja" (režisors N. Pucis), pie Jelgavas pils Dienvidu vārtiem

Jelgavas pils priekšā skatītājiem būs iespējams vērot kaujas rekonstrukciju, kurā tiks izmantoti autentiski Neatkarības kara ieroči - šautenes, ložmetēji, lielgabali un vācu bruņumašīna. Uzveduma laikā tiks lietota salūta munīcija un pirotehnika, imitējot reālas kaujas šāvienus un sprādzienus. Uzveduma emocionālo dimensiju papildinās speciāli skaņu efekti un mūzika.

12.00 - 16.00 Jelgavas pils saliņā

Visas dienas garumā gan pirms, gan pēc uzveduma, interesentiem būs iespēja iepazīties ar Neatkarības kara laika ieročiem, tehniku un formastērpiem biedrības "Latviešu karavīrs" teltī. Sadziedāšanās kopā ar grupām "Baltie lāči" un "URBIX". Zemessardzes lauku virtuve.

Pilssalas iela 1

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa - mūsdienu militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma apskate

Ieeja bez maksas.

Plkst. 15.00 kaujas rekonstrukcijas uzveduma ieraksts būs skatāms Latvijas Televīzijā.

Kaujas rekonstrukcijas uzvedums "Bermontiādes pēdējā kauja - Jelgavas atbrīvošanai 100" ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums un papildina plašu Bermontiādes simtgadei veltītu notikumu programmu Jelgavā.

Bermontiādes simtgadei veltītie pasākumi 23. novembrī Jelgavā

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un / vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu