Koncertuzvedums "Rīgas gredzens"

Koncertuzvedums "Rīgas gredzens" — Latvija 100

Vieta VEF Kultūras pils, Ropažu iela 2, Rīga

Koncertuzvedums "Rīgas gredzens" — Latvija 100

Datums:30.11.2019

Koncertuzvedums "Rīgas gredzens" — Latvija 100

Laiks:19:00

Latvijas valsts simtgades programmā izskanējušais koncertuzvedumu cikls "Latvijas Gredzens" četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstījis, izdziedājis, izspēlējis un izdejojis katram novadam svarīgo un raksturīgo, atklājot atšķirīgo identitāti, kas dziļi iesakņojusies tur mītošos cilvēkos, valodā un kultūrtelpā.
Bet Latvijas sirds - Rīga? 

Kā senā teika vēsta - Rīga nekad nebūs gatava. Pilsēta, kas mainās, skrienot laikiem līdzi un ar savu mainību ietekmējot visu Latviju. Rīga - milzīgs, daudzu nozīmīgu notikumu un cilvēku satikšanās punkts. Kā magnēts, kas pievelk un cieši ievelk savos apskāvienos. Rīga - daudzšķautņainu raksturu apveltītā galvaspilsēta, kas spējusi saglabāt un saudzēt sev tik raksturīgos vaibstus un noskaņas. Rīga - mākslas metropole, kurā cauri laikiem pulcējušies un ar pasaules vērienu strādājuši visdažādāko mākslas mūzu kalpi.

Bet kas ir Rīgas savējie? Tie dižie un romantiskie, kas veidojuši pilsētas neatkārtojamo seju, kas pārdzīvojuši, skumuši un cietuši par tās postīto godību un zudušajiem cilvēkiem, piedzīvojuši vēsturisku notikumu virpuļus un sapņojuši par ideālo nākotnes pilsētu. 

Dzejas, mūzikas, dziesmas un teātra valodā ir radīts stāsts - koncertuzvedums par Rīgu un tās lielajiem dziesminiekiem.

50./60. gadu Rīga. Sapņi  un mīlestība, pārdzīvojumi, zaudēti ideāli, skumjas, laime un cerības.. Ojāra Vācieša īpašajā dzejas valodā sakot – PAVISAM. Iekļaujoties VEF Kultūras pils autentiskajā vidē un atmosfērā, stāstīsim stāstu par Rīgu TĀ  laika valodā!  Par pilsētu, kurai cauri plūstošā Daugava jau ģeogrāfiski piešķīrusi tai divas atšķirīgas sejas, ļaujot radīt šo abu seju jeb krastu stāstus – par Vācieša/ Maskata un Čaka/Stabulnieka dažādo Rīgu. Un kā savienojošs, simbolisks elements - laika un iedomu TILTI, uz kuriem satiksimies cilvēciski sirsnīgos un arī ļoti personiskos stāstos. Muzikālajā saspēlē ieraudzīsim, kā atdzīvojas vārds, abiem komponistiem tiekoties ar lielo meistaru dzejas rindām, rezultātā iegūstot atšķirīgu mūzikas un emociju gammu.  Kur Rīgas centra spozme, skaņa un smarža tiekas ar Pārdaugavas šauro, kluso ieliņu romantisko gaisotni. Un šajā alegoriju pasaulē - uz iedomātajiem laika tiltiem,  DZEJNIEKS sastop  pretējā krasta amata brāli, kas izrādās paša otrais es. Dzīves sists un bružāts, bet, joprojām nezaudētu sapņotāja un meklētāja ilgu pārpilns. 

Dalībnieki:

Latvijas Radio koris
Diriģents Sigvards Kļava
Jānis Strazdiņš - balss
Andris Keišs – balss
Agate Pooka, balss, vijole
Gundega Krūmiņa, balss
Artūrs Noviks - akordeons
Romāns Vendiņš - kavieres
Toms Poišs - kontrabass
Kaspars Kurdeko – perkusijas
Sieviešu vokālais ansamblis ‘‘Rīga‘‘
Režisors Viesturs Kairišs
Scenogrāfe un māksliniece Ieva Jurjāne

Koncertuzvedumu atbalsta Rīgas Dome.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv un VEF Kultūras pils kasēs.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu