Kultūrzīmes "Roku pieskārieni' atklāšana

Kultūrzīmes "Roku pieskārieni' atklāšana — Latvija 100

Vieta Valmiera, Brīvības iela 2

Kultūrzīmes "Roku pieskārieni' atklāšana — Latvija 100

Datums:08.03.2019

Kultūrzīmes "Roku pieskārieni' atklāšana — Latvija 100

Laiks:11:00

Godinot izcilo pianisti Jautrīti Putniņu un mākslinieku Gundabu Putniņu, 8. martā plkst.11.00 Valmierā, Brīvības ielā 2, tiks atklāta kultūrzīme „Roku pieskārieni”. Tā atradīsies pie nama, kur dzīvojusi pianiste Jautrīte Putniņa (1929-2017) un viņas brālis, mākslinieks un sabiedriskās domas aktīvists Gundabs Putniņš (1931-2007). Kultūrzīmes atklāšanai izvēlēts zīmīgs datums – 8. martā Jautrītei Putniņai apritētu 90 gadi.

Kultūrzīmi „Roku pieskārieni” veidojis tēlnieks Kārlis Īle. Viņš par radīto mākslas darbu stāsta: „Mūzika ir vienojošais elements šajā kultūrzīmē. Rokas uz klavierēm simbolizē Jautrīti Putniņu. Tas bija mākslinieces galvenais instruments. Fonā redzamais zīmulis, ota un akmens kalts ir norāde uz Gundabu Putniņu.”.

Kultūrzīme tapusi ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas simtgades iniciatīvas “No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts” ietvaros.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu