LATEST. Igauņu laikmetīgā teātra dienas

LATEST. Igauņu laikmetīgā teātra dienas — Latvija 100

Vieta Kanuti Gildi Saal un citas skatuves Tallinā un Tartu

LATEST. Igauņu laikmetīgā teātra dienas — Latvija 100

Datums:01.11.2018 — 30.11.2018

LATEST ir Latvijas Jaunā teātra institūta un Tallinas laikmetīgā teātra skatuves Kanuti Gildi Saal kopīgi veidota programma, kas 2018. gada februārī un novembrī Rīgā un Tallinā iepazīstinās kaimiņvalsts skatītājus ar latviešu un igauņu laikmetīgo teātri. 

Igauņu laikmetīgā teātra programma Rīgā notika Igaunijas neatkarības dienas mēnesī no 15. līdz 18. februārim, atklājot jauno igauņu pasaules izjūtu un redzējumu valsts simtās dzimšanas dienas priekšvakarā. Latviešu mākslinieku atbildes vizīte Igaunijā notiks 2018. gada novembrī.

Programmas centrā abās galvaspilsētās būs astoņu latviešu un igauņu mākslinieku jaundarbs “Pirmie, kas aiziet”. Darba iedvesmas avots un vienojošā tēma ir lībiešu vēsture.

Igaunijas un Latvijas neatkarības kontekstā mākslinieki pētīs šīs tautas un valodas izzušanu, meklējot līdzības un likumsakarības igauņu un latviešu vēsturē.

Radošā grupa – scenogrāfes Austra Hauks un Epa Kubu, komponists Toms Auniņš, video māksliniece Kristīne Normana, horeogrāfes Karolīna Poska un Joanna Kalma, dramaturgs Kārlis Krūmiņš, režisors Valters Sīlis.

Līdzās jaundarbam programma piedāvās režisora Juhana Ulfsaka, horeogrāfa Marta Kangro un dramaturga Ero Epnera jaundarbu “Darbnīca”, kura uzmanības centrā ir skola un izglītība, apvienības “Iggy Lond Malmborg” izrādes “10 ceļojumi uz vietu, kur nekas nenotiek” un “Fizika un Fantoms”, Tallinas teātra “No99” izrādi “Sapņotāji” Juhana Ulfsaka režijā un filmu “Pelni un nauda”.

Producenti: Latvijas Jaunā teātra institūts un Kanuti Gildi Saal. Programmu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla konts, Latvijas un Igaunijas Kultūras ministrija un tā ir iekļauta Latvijas un Igaunijas simtgades svinību programmā.

www.theatre.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu