LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Astoņas zvaigznes

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Astoņas zvaigznes — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Astoņas zvaigznes — Latvija 100

Datums:18.11.2017 — 31.12.2018

Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. 

Vēsturiski hronoloģisks pētījums par latviešu strēlnieku bataljoniem, to veidošanos un dalību Pirmā pasaules kara kaujās, par Latvijas Neatkarības kara cīņām līdz pat Krievijas Pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātā Latvijas valstī. Mājās.

Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Un astoņi ar strēlnieku cīņām saistīti patiesi dzīvesstāsti, kas caurvij vēstījumu, ietverot sevī Latvijas kopējo likteņstāstu.

Filma par astoņām strēlnieku zvaigznēm ir stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas. 

Dokumentālā filma, 100 min, pirmizrāde: 2017. gada 18. novembris

režisors: Askolds Saulītis
scenārija autori: Dainis Īvāns, Askolds Saulītis
operators: Andrejs Verhoustinskis
skaņu režisors: Jānis Brunovskis
komponists: Jānis Brunovskis
montāžas režisors: Askolds Saulītis
producents: Bruno Aščuks
kopproducents: Askolds Saulītis
studijas: Centrums, Terra Europa

ASKOLDS SAULĪTIS

Dzimis Liepājā, mācījies Liepājas lietišķās mākslas vidusskolā, 20 gadu vecumā pārcēlies uz Rīgu un sācis strādāt kinostudijā. Paralēli iesaistījies kinoamatieru kustībā, saņēmis vairākas balvas starptautiskos festivālos. 1993. gadā debitējis kā dokumentālā kino režisors, 1999. gadā vienlaikus veidojis savus pirmos un pagaidām vienīgos mēģinājumus citos filmu veidos – animācijas īsfilmu un spēles īsfilmu. Ieguvis bakalaura grādu TV režijā (2000), vēlāk papildinājies dažādos starptautiskos kursos. Regulāri saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps apbalvojumus – gan kā labākais dokumentālā kino režisors, gan Skatītāju balvas. Laika gaitā izkristalizējusies galvenā tematiskā interese kā režisoram un producentam – Latvijas valsts vēsture visa 20. gadsimta garumā.

Studija CENTRUMS

Dibināta 2004. gadā, studijas vadītājs, producents un kinokritiķis Bruno Aščuks iepriekš piecus gadus vadījis Latvijas Nacionālo Kinocentru. Studija specializējas uz starpžanru filmām, kurās miksēti dokumentālā kino, animācijas un spēles inscenējumu elementi - Čiža acīm (2007) ir dokumentālā materiālā balstīta animācijas filma, savukārt iepriekšējā sadarbībā ar režisoru Askoldu Saulīti tapusī Bermontiāda (2009) ir arhīva materiālu un dokumentālu filmējumu apvienojums ar datorgrafiku un vēsturisku ainu rekonstrukcijām, piedaloties aktieriem. Producenta Bruno Aščuka vadībā tapusi arī atzinīgi novērtēta kultūras datorspēle Uzcel Gaismas pili! (2007).

TERRA EUROPA

Askolda Saulīša 2011. gadā izveidotajā studijā Terra Europa tapušas dokumentālās filmas Atmodas antoloģija (2013), Baltijas Brīvības ceļš (2014).

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/astonas-zvaigznes-2

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu