Latvijas komponistu veltījumi Latvijas simtgadei „Šai zemē man visa pasaule”

Latvijas komponistu veltījumi Latvijas simtgadei „Šai zemē man visa pasaule” — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas iela 3, Rīga

Latvijas komponistu veltījumi Latvijas simtgadei „Šai zemē man visa pasaule” — Latvija 100

Datums:01.03.2017

Latvijas komponistu veltījumi Latvijas simtgadei „Šai zemē man visa pasaule” — Latvija 100

Laiks:19:00

VAK „Latvija” uz divarpus gadiem kļuvis par radošo laboratoriju, lai veicinātu 5-6 minūšu garu a cappella skaņdarbu tapšanu jauktajam korim, kas papildinātu ne tikai kora „Latvija” repertuāru, bet dāvātu jaunas radošas iespējas arī augstākās kategorijas pašdarbības jaukto koru kolektīviem, kas ar spožiem panākumiem pārstāv Latviju un Latvijas kormūziku gan pašmāju notikumos, gan ārpus Latvijas (koncertos, festivālos un konkursos). Māris Sirmais, diskutējot ar pašdarbības jaukto  koru vadītājiem, ir apzinājis šādu nepieciešamību pēc  jauna a cappella  repertuāra.

Par koncertcikla devīzi izvēlēti vārdi, ko Raiņa lugā „Uguns un nakts” Lāčplēsis saka Spīdolai: „Šai zemē man visa pasaule”.

Šobrīd projektam jau atsaukušies ap 70 komponistu no Latvijas un Latvijas diasporām ārvalstīm. Mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais vēlas, lai projektā piedalās vismaz 100 latviešu komponisti; tas būtu simbolisks skaits Latvijas simtgadē. Pirmais cikla koncerts notika 2015.gada 11.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Koncertā izskanēja 15 autoru jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi.

Cikla otrais koncerts ar vēl lielākiem panākumiem notika 2016.gada 8.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Koncerts piesaistīja ne tikai plašu publikas, bet arī mediju interesi.

Trešais cikla koncerts norisinājās 2016.gada Lāčplēša dienā – 11.novembrī.

Nākamais cikla koncerts, jau ceturtais, notiks 2017.gada 1.martā Ziedoņa zālē plkst.19.00. Šajā koncertā skanēs Jēkaba Jančevska, Lolitas Ritmanes, Jura Kulakova, Ellas Mačēnas, Andra Vecumnieka, Jura Vaivoda, Ērika Ešenvalda, Ulda Marhilēviča, Platona Buravicka, Edgara Raginska, Jāņa Ķirša un Santas Ratnieces jaundarbi.

Uz katru jaundarbu atskaņošanas koncertu tiek aicināti pašdarbības jaukto koru diriģenti, kuri vērtē jaunradītos skaņdarbus. Latvijas Republikas simtgadē,  2018.gada 4.maijā, paredzēts organizēt šī apjomīgā projekta noslēguma koncertu, kur labākos jaunradītos darbus (apmēram 20 jaundarbus, kas izvēlēti pēc diriģentu atsauksmēm) atskaņotu ne tikai Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, bet arī vadošie Latvijas pašdarbības jauktie kori.

Visus koncertus ieraksta un translē Latvijas Radio 3 Klasika. Koncertu ieraksti pēc tam bez maksas pieejami Latvijas Radio interneta vietnē, un ik viens Latvijas iedzīvotājs var tos noklausīties jebkurā laikā un vietā.

Atzīmējot Latvijas simtgadi, Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" iecerējis laika posmā no 2015.gada līdz 2021.gadam sniegt 100 koncertus Latvijai gan Latvijas reģionos, gan ārpus Latvijas robežām.

Biļetes - 10 eiro (Biļešu Paradīze)

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu