Latvijas Mākslas akadēmijas simtgade

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgade — Latvija 100

Vieta Latvija, Polija, Vācija, Francija

Latvijas Mākslas akadēmijas simtgade — Latvija 100

Datums:17.01.2019 — 30.12.2019

11.01. – 26.01.2019. | STARPTAUTISKĀ PROJEKTA “EMERGING LINES” IZSTĀDE PARĪZĒ

Norises vieta: Mākslas galerija “La Galerie du Crous de Paris”, Parīze, Francija 

Par projektu „Emerging Lines”

“Emerging Lines” ir sadarbības projekts mākslā, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”. Ar šo projektu, kurā no 2019. līdz 2020. gadam paredzētas četras dažādas izstādes, sadarbības valstis vēlas popularizēt jaunos māksliniekus un viņu radošo darbību, veicinot mākslinieku atpazīstamību un karjeru Eiropā. Divu gadu laikā Parīzē, Berlīnē, Vroclavā un Rīgā notiks četras izstādes, kurās piedalīsies 36 mākslinieki no visām dalībvalstīm.

Izstāde Parīzē

Starpdisciplināra grupas izstāde, kuras mērķis ir veidot starpdisciplināru un tematisku dialogu un atainot katras valsts sniegumu jauno mākslā. Izstādē piedalīsies astoņi mākslinieki no četrām sadarbības valstīm: Zoé Thonet (FR), Charlie Jouan (FR), Rie Yamada (DE), Liesa Schmidt (DE), Dārta Lote Bērziņa (LV), Marta Dūdiņa-Ozoliņa (LV), Aleksandra Trojanovska (PL), Monika Polaka (PL).

Izstādi organizē mākslas galerija “La Galerie du Crous de Paris” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN” un Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju.

17.01. - 09.02.2019. | IZSTĀDE "SKATIES. REDZI"

Norises vieta: LMA aula. Izstādes atklāšana 16. janvārī plkst. 18.00.

Izstāde, kuru ik gadu rīko LMA Mākslas vēstures un teorijas 4. kursa studenti, par vadmotīvu izvirzot kādu tēmu un veicot pētniecības darbu. Šī gada izstādes mērķis ir sniegt priekšstatu par mākslinieku un mākslas studentu radošo procesu, vienlaikus aicinot skatītājus meklēt atbildes un skaidrojumus tam, kas redzams izstādē. Iecerētā ekspozīcija arī rosina domāt par ierobežoto iespēju redzēt mākslinieku procesā, ļaujot katram pašam nonākt pie atbildēt, vai tas ir nepieciešams.

01.02.2019. | LMA KARNEVĀLS "SUMPURŅA PILS"

Norises vieta: LMA centrālā ēka

Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls, kas no darba dienas izskaņas līdz rīta gaismai piedāvā daudzpusīgu un vērienīgu mūzikas programmu, LMA centrālajā ēkā pulcējot ap diviem tūkstošiem apmeklētāju. Karnevāla programmu, scenogrāfiju un dekorācijas rada LMA studenti, savukārt apmeklētāji radoši izpaužas pašgatavotos kostīmos, kas interpretē karnevāla tēmu.

21.02. - 15.03.2019. | SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ 2019

Norises vieta: LMA aula

Izstādes atklāšana 20. februārī plkst. 18.00

Laureātu paziņošana 15. martā plkst. 18.00

Latvijas Mākslas akadēmija, sadarbojoties ar SEB banku, reizi gadā izsludina stipendiju konkursu akadēmijas studentiem, kura mērķis ir paust atzinību jaunajiem talantiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Studenta uzdevums ir radīt asprātīgu, konceptuālu un radošu kompozīciju glezniecībā, atraktīvā veidā interpretējot konkursā noteikto izstādes tēmu. Izstāde noslēdzas ar svinīgu konkursa laureāta paziņošanas ceremoniju. Konkursa laureāts saņem braucienu uz kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un iespēju piedalīties radošajā darbnīcā mesas norises pilsētā, kā arī stipendiju 1850 EUR vērtībā.

29.03. - 16.04.2019. | LMA STUDENTU KONKURSA IZSTĀDE

Norises vieta: LMA aula

Izstādes atklāšana 29. martā plkst. 17.00

Izstāde “1919 199+” tiecas uzlūkot abus mirkļus pēc neatkarības kā unikālu dzimšanas un atspēriena brīdi. Velkot paralēles vai izceļot sava laikmeta pieredzes savdabību, izstādes mākslinieki darbos analizē savas paaudzes identitāti, kā arī saiknes un attiecības ar pagātni. Izstādē “1919 199+” iekļauto septiņu mākslinieku grupa pārstāv LMA scenogrāfijas, vizuālās komunikācijas, glezniecības un metāla dizaina nodaļas, bet visus viņus vieno starpdisciplināra pieeja, kā arī vilkme un spēja darboties ārpus savas specialitātes ierobežojumiem.

18.04.2019. | DONORU DIENA

Norises vieta: LMA korpuss

Šogad sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru un Tālivaldi Kronbergu ceturto reizi LMA notiek atbalsta akcija “Lieldienu donors”. Šī akcija notiek jau 13. Reizi, un tajā piedalījušies ap tūkstoti labas gribas cilvēku. Norises laiks - no plkst. 10.00 līdz 13.00.

23.04. - 30.04.2019. un 03.06. – 21.06.2019. | LATVIJAS MĀKLSAS AKADĒMIJAS ATVĒRTĀS DURVIS

Norises vieta: LMA un bijusī Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte

Lai topošie Latvijas Mākslas akadēmijas studenti varētu klātienē apskatīt, iepazīt un uzzināt visu par LMA studiju programmām, apakšnozarēm, iestājeksāmeniem un studentu ikdienu, Akadēmijā ik gadu notiek Atvērto durvju dienas. Atvērto durvju dienas notiek divos cēlienos: pirmajā, kas norit apakšnozaru semestra skašu laikā, piedāvājam iespēju skatīt un dzirdēt visu LMA apakšnozaru prezentāciju un kopā ar LMA studentiem iepazīt LMA ēku un studiju telpas, apskatīt skatēs izliktos darbus un pieteikties ekskursijām apakšnozarēs, kur mācībspēki un studenti atbildēs uz reflektantu jautājumiem. Otrajā cēlienā piedāvājam iepazīties ar studiju rezultātu – bakalaura un maģistra studiju programmu diplomdarbiem, kas vienkopus būs skatāmi diplomdarbu festivālā bijušajā LU Bioloģijas fakultātē, lai drīz pēc tam ar iedvesmu piedalītos LMA iestājeksāmenos, kas noris no 8. līdz 26. jūlijam.

23.04. - 30.04.2019. | LMA SKATES 

03.06. - 21.06.2019. | LMA DIPLOMDARBU FESTIVĀLS

26.04. - 04.05.2019. | STARPTAUTISKĀ PROJEKTA “EMERGING LINES” IZSTĀDE BERLĪNĒ

Norises vieta: Mākslas telpa “Kunstraum Potsdamer Straße”, Berlīne, Vācija   

Par projektu „Emerging Lines”

Izstāde Berlīnē notiks Gallery Weekend 2019 ietvaros, kas ir viens no nozīmīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Vācijā.

Izstādi organizē Berlīnes studentu tīkls “The studenten WERK BERLIN” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmiju.

03.06. - 21.06.2019. | LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS DIPLOMDARBU FESTIVĀLS 2019

Norises vieta: Bijusī LU Bioloģijas fakultāte, Kronvalda bulvāris 4, Rīga

Līdz ar Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadi tiek uzsākta jauna tradīcija – vienkopus izstādes formātā apskatāma visu LMA bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu skate. Diplomdarbi būs redzami bijušajā LU Bioloģijas fakultātē, kura plašākai auditorijai pazīstama arī kā viena no RIBOCA01 izstāžu vietām. Ideja LMA diplomdarbu festivālam izaugusi, pateicoties Dizaina nodaļas organizētajām “Dizaina diplomandu dienām”, kurās notika izstāde, radošās darbnīcas, studentu prezentāciju dienas un sadarbības platformu veidošanas pasākumi.

LMA diplomdarbu festivāls sāksies ar diplomdarbu aizstāvēšanām bakalaura un maģistra programmās, tām sekos dažādi pilotprojekti, kā arī LMA modes skate.

07.07. - 11.08.2019. | LMA DIPLOMDARBU IZSTĀDE CĒSU MĀKSLAS FESTIVĀLĀ

Norises vieta: Vidzemes koncertzāle, Cēsis

Latvijas Mākslas akadēmija sadarbībā ar SEB banku turpina Cēsu un tās viesu iepazīstināšanu ar labāko 2019. gada diplomdarbu sniegumu, klātienē novērtējot dažādo LMA apakšnozaru sniegumu starpdisciplinārā izstādē. Izstādes ekspozīcija tiek veidota saskaņā ar  Cēsu Mākslas festivāla tēmu un konceptuālos uzstādījumus.

20.08.2019. | LMA JUBILEJA UN SIMTGADES GRĀMATAS ATKLĀŠANA

Norises vieta: LMA dārzs

Pieņemšana LMA dārzā, kuras laikā tiek atklāta un prezentēta Akadēmijas 100 gadus atspoguļojoša grāmata, kuru veidojuši 100 Latvijas Mākslas akadēmijas absolventi, no tiem 22 studenti, tādējādi pārstāvot gan dažādas paaudzes, mākslas žanrus, stilus un mākslas valodas. Mākslas zinātnieka Andra Teikmaņa teksts grāmatu sadala desmitgadēs, izklāstot LMA dzīves gājumu.

12.09.2019. | TREŠĀ JAUNĀS MĀKSLAS BIENNĀLE "NĀKOTNES MĀKSLA/NĀKOTNES ZĪMES"

Norises vieta: LMA aula un 1. stāva izstāžu zāle. Izstādes atklāšana: 11. septembrī plkst. 18.00.

Trešā Jaunās mākslas biennāle "Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" turpina Latvijas valsts simtgades svinību norišu cikla ietvaros īstenotā projekta “Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes” ideju un konceptuālo risinājumu kontekstā, sniedzot mākslinieciskos pētījumos balstītu ieskatu valsts un mākslas nākotnes jautājumos.

"Nākotnes māksla/Nākotnes zīmes" projekta un izstādes mērķis ir iesaistīt ārvalstu jaunākās paaudzes māksliniekus un dizainerus, kuri aktualizēs jautājumus par Latvijas valsti kā kultūras, mākslas un dizaina inovācijām draudzīgu vidi. Mākslas un dizaina kritiska iesaiste sabiedrības sociālo, ekonomisko, politisko un ekoloģisko problēmu risināšanā ir vienīgais priekšnoteikums ilgtspējīgas nākotnes veidošanā. Izstādi papildinās Mākslas izglītības un pētniecības nākotnes konference, kura tiek īstenota kā starptautiskas studējošo mākslas un dizaina biennāles satelīts. Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas un PARADOX Fine Art Forum tīkls, kurš savulaik ir izveidojies kā ELIA specializācijas tīkls.

14.09. - 03.11.2019. | LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS JUBILEJAS IZSTĀDE

Norises vieta: LNMM izstāžu zāle “Arsenāls”. Izstādes atklāšana 13. septembrī

Izstādes koncepcijas izejas punkts ir Platona akadēmija, kas Antīkajā Grieķijā bija noteikts apmācības modelis filosofijas disciplīnā. Iedvesmojoties no šī piemēra, izstādē plānots pārnest Latvijas Mākslas akadēmijas vietas atmosfēras un laika garu, veidojot ekspozīciju, kas būtu "dzīvā vēsture". Ar to saprotot, ka akadēmijas studenti un mācību spēki piedalīsies izstādē katrs ar savu redzējumu par konkrēto nodaļu, kuru viņi pārstāv. Izstādes virsuzdevums ir parādīt mūsu jaunās paaudzes radošās darbības tiešo saikni ar mākslas globālajiem procesiem starptautiskajā mākslas kopainā. Lai akcentētu radošās telpas un mākslas objektu radīšanas vietas mijiedarbi, iecerēts izstādes arhitektūru būvēt divos stāvos. Pirmajā stāvā līdzās jau gataviem mākslas darbiem darbosies Akadēmijas studenti, pārstāvot visas nodaļas, kurās pašlaik var iegūt mākslas, dizaina un mākslas vēstures augstāko izglītību. Ažūrā struktūra un dārza atmosfēra otrajā stāvā būs ideju telpa virs pirmā stāva – vieta sarunām un diskusijām. Izstādes norises laikā tajā tiks noturētas lekcijas Akadēmijas studentiem, savukārt otrajā dienas pusē notiks sarunu darbnīcas un diskusiju vakari izstādes apmeklētājiem.

01.11. - 25.11.2019. | STARPTAUTISKĀ PROJEKTA “EMERGING LINES” IZSTĀDE VROCLAVĀ

Norises vieta: Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmija, Vroclava, Polija.

Izstādi Vroclavā organizē Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Parīzes studentu tīklu “Crous de Paris” un Berlīnes studentu tīklu “The studenten WERK BERLIN”.

22.11.2019. | NORDIC & BALTIC YOUNG ARTIST AWARD

Norises vieta: LMA

Latvijas Mākslas akadēmijā tiks paziņots Ziemeļvalstu un Baltijas labākais jaunais mākslinieks (Nordic & Baltic Young Artist Award) starptautiskās žūrijas vērtējumā. Balva tiks pasniegta ceturto gadu, un tās mērķis ir iepazīstināt profesionālo vidi un sabiedrību ar jaunākās paaudzes māksliniekiem. Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva atspoguļo aktuālo situāciju laikmetīgās mākslas jomā un sniedz ieskatu nākotnes mākslas pasaulē.

Ziemeļvalstu un Baltijas Jauno mākslinieku balva, kas aizsākās 2016. gadā, apkopo labākos darbus no absolventu skatēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā vienotā platformā, tādējādi šo mākslas darbu izlasi padarot redzamāku Baltijas un Ziemeļvalstu reģiona kolekcionāriem, kuratoriem un mākslas mīļotājiem, kā arī vienlaikus atbalstot jaunāko mākslinieku paaudzi viņu profesionālajos centienos. Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Viļņas Mākslas akadēmiju un no 2018. gada – arī ar Helsinku Mākslas akadēmiju.   

14.12. - 30.12.2019. | JARMARKA

Norises vieta: LMA aula

Gada nogalē Latvijas Mākslas akadēmijas aulu pilda radoša atmosfēra un kņada – šeit aplūkojami un iegādājami svaigākie studentu darbi visdažādākajās nozarēs: gleznas, grafikas, tekstils, rotas, keramika, mode u. c. Vienuviet skatāmi vairāk nekā 10 000 unikālu mākslas un dizaina darbu, kuriem cenu nosaka paši studenti. Jarmarku apmeklēt ir vērts arī atkārtoti, jo ekspozīcija mainās ik dienu. Katru no izstādītajiem darbiem var arī iegādāties, atbalstot studentu jaunradi, bet daļa no ienākumiem tiks ziedota LMA vēsturiskās jūgendstila ēkas un īpašuma Ikšķilē – J. Kugas mājas – atjaunošanai un renovēšanai. Jarmarkā satiekas gan tie, kas meklē nestandarta dāvanas, gan arī tie, kas apmeklē Jarmarku kā radoši bagātinošu un iedvesmojošu izstādi. Ik gadu darbus izstāda ap 350 topošo mākslinieku.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu