Latvijas Nacionālā arhīva izstāde “Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā”

Latvijas Nacionālā arhīva izstāde “Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā” — Latvija 100

Vieta Budapeštas pilsētas Ervina Sabo bibliotēka (Budapešta, Ungārija)

Latvijas Nacionālā arhīva izstāde “Baltijas ceļš – akcija brīvības vārdā” — Latvija 100

Datums:06.09.2018 — 30.09.2018

2018. gada 6. septembrī, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi un vēsturiskās akcijas “Baltijas ceļš” tuvojošos 30. gadskārtu, sadarbojoties Latvijas un Lietuvas vēstniecībām Ungārijā, kā arī Igaunijas Kultūras institūtam, Budapeštas pilsētas Ervina Sabo vārdā nosauktajā bibliotēkā tika atklāta Latvijas Nacionālā arhīva veidotā izstāde "Baltijas Ceļš – akcija brīvības vārdā”, kura Budapeštā būs apskatāma līdz 30.septembrim.

Atklāšanas svinīgajā ceremonijā ar uzrunām uzstājās Latvijas vēstnieks Ungārijā Vilmārs Heniņš, Lietuvas vēstniece Ungārijā Rasa Kairienė, Igaunijas Goda konsuls Ungārijā Andras Bereczki, kā arī Budapeštas pilsētas Ervina Sabo vārdā nosauktās bibliotēkas direktors Dr. Fodor Péter. Atklāšanā piedalījās ārvalstu diplomāti, Ungārijas valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, latviešu diaspora, kā arī bibliotēkas pastāvīgie lasītāji un tās viesi.

Izstādi "Baltijas Ceļš – akcija brīvības vārdā” Latvijas Nacionālais arhīvs izveidojis sadarbībā ar Lietuvas Centrālo valsts arhīvu un Igaunijas Nacionālo arhīvu. Izstāde sniedz iespēju vienkopus iepazīties ar triju Baltijas valstu foto, video un dokumentārajiem materiāliem par ļoti būtisku periodu Baltijas valstu vēsturē ceļā uz to neatkarības atjaunošanu. Dokumenti, kas atspoguļoja Baltijas ceļu, 2009. gadā tika iekļauti UNESCO starptautiskajā reģistrā Pasaules atmiņa.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu