Latvijas Nacionālā teātra simtgade | Jubilejas mēnesis

Latvijas Nacionālā teātra simtgade | Jubilejas mēnesis — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālais teātris, Rīga

Latvijas Nacionālā teātra simtgade | Jubilejas mēnesis — Latvija 100

Datums:01.02.2019 — 28.02.2019

Februāris ir Latvijas Nacionālā teātra jubilejas mēnesis, tāpēc tajā aicinām ne tikai uz trim jaunākajām pirmizrādēm visās trīs teātra zālēs - vācbaltieša autora Zigfrīda fon Fēgezaka romāna "Baltiešu gredzens" iestudējumam Lielajā, radošās grupas kopdarbam "Par tēviem" Aktieru, un Jēkaba Nīmaņa autordarbam "Ceļojums uz Ziemeļiem" Jaunajā zālē, bet arī uz 10 dažādām izrādēm (dažas no tām skatāmas vairāk nekā vienu reizi), kas ar kaut ko ir īpašas un neparastas un veido tādu kā Nacionālā teātra "jubilejas izlasi" jeb asorti.

Plašak par jubilejas mēneša programmu un teātra repertuāru ŠEIT

Latvijas Nacionālā teātra simtgadi svinēsim 2019. gada 23. februāra vakarā, kad jubilejas pasākumā paši būsim kopā teātra zālē un ar saviem skatītājiem - pie televīzijas ekrāniem. Plkst. 21:15 LTV1 būs skatāms Latvijas Nacionālā teātra simtgades svinīgais pasākums “Latvijas Nacionālajam teātrim – 100”.

Programmā filmas par Latvijas Nacionālo teātri pirmizrāde (rež. Linda Ģībiete), svētku koncerts, kurā dziesmas no izrādēm izpildīs teātra aktieri, Emīla Dārziņa jauktais koris (dir. Nora Vītiņa) un grupa Džuliana vadībā. Koncertā piedalās viss teātra aktieru kolektīvs, režisors Elmārs Seņkovs, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, teksti Ieva Struka, videomākslinieks Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, horeogrāfe Liene Grava, aranžējumi Jānis Zvirgzdiņš, muzikālā producente Zane Dombrovska, producente Ilona Matvejeva.

No 26. februāra Eduarda Smiļģa muzejā būs skatāma izstāde "Latvijas Nacionālajam teātrim 100".

Plašāk par Latvijas Nacionālā teātra simtgadi ŠEIT.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu