Latvijas vārds pasaulē

Latvijas vārds pasaulē — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Latvijas vārds pasaulē — Latvija 100

Datums:01.04.2017 — 01.05.2017

Esam divi ceļotāji - Laine un Arturs. Un nu esam īstenojuši savu trako ideju par pasaules apceļošanu ar stopiem. Savu piedzīvojumu sākām 2015.gada 1. oktobrī, dodoties ceļā no Stokholmas uz Ņujorku. Un atgriezāmies šī – 2017.gada 10.martā no Indijas. Kopumā ceļojām gandrīz pusotru gadu, pabijām 64 pasaules valstīs 5 kontinentos.

Šajā ceļojumā izdzīvojām patiesi daudz un esam guvuši neaizmirstamu pieredzi. Esam iepazinuši ļoti dažādas kultūras un ļoti svarīgi pieminēt, ka esam nesuši Latvijas vārdu visā plašajā pasaulē.

Sākumā pat brīnījāmies, ka par Latviju zina tik nedaudzi, bet tas mūs vēl vairāk motivēja runāt par mūsu valsti, parādīt to caur attēliem un filmām, un pašiem meklēt arī papildus informāciju un ārzemju avotus, kur atrodami tiešām pārsteidzoši fakti par Latviju.

Šis ceļojums ir mūsu lielākais sasniegumus, ar ko esam dalījušies visa pusotra gada garumā, to dokumentējot gan dienasgrāmatā, gan attēlos un video, kas tika atspoguļoti interneta portālos un televīzijā. Un atgriežoties ar pieredzēto turpinām dalīties – gan medijos, gan stāstu vakaros.

Un ļoti svarīgi ir pieminēt, ka mēs ne tikai mācījāmies par citiem, bet bijām tie, kas spēj nest Latvijas vārdu pasaulē. Mēs ieinteresējam daudzus gan ceļojuma laikā, gan pirms tam un tieši tāpēc ik gadu uzņemam ārzemju viesus, kas beidzot vēlas pieredzēt Latvijas daudzveidīgo kultūru, bagātās tradīcijās un neparasto kulināriju.

Šajā ceļojumā pamanījām, cik daudzas sejas Latvijai ir pasaulē.

Gruzijā un Armēnijā latvieši ir prasmīgākie celtnieki, Spānijā un Marokā latvieši ir izturīgākie ragaviņu braucēji un sniega pārvaldītāji, Indijā latvieši ir atvērtākie viesu sagaidītāji, bet citur bijām nezināmā, mazā valsts ar pavisam neizprotamu iedzīvotāju skaitu :)

Jo tālāk bijām, jo vairāk sapratām, cik cilvēki visās pasaules malās ir atšķirīgi un tajā pašā laikā līdzīgi. Cik bagātīgs ir viss senču mantojums un cik svarīgi ir dalīties un mācīties vienam no otra. Mēs bijām tie, kas iepazīstinājām ceļā satiktos biedrus ar Latvijas kultūru un vēsturi. Ar dabas daudzveidību un senču tradīcijām.

Un nu esam savu ceļojumu noslēguši un atgriezušies Latvijā. Esam grāmatas tapšanas procesā, bet tajā pašā laikā turpinām dalīties pieredzētajā, dalīties iespaidos un padomos.

Un šī projekta ietvaros mēs esam gatavi parādīt, cik skaista ir mūsu zeme, salīdzinot to ar tik daudzām apskatītajām. Spējam parādīt mūsu interesantākos rituālus, piesaistot citu tautu kultūras un vērtības.

Un mēs spējām lepoties ar to, ka esam latvieši. Ar to, kādi esam izaudzināti un kā spējam to parādīt pasaulei.

Mēs rīkojam stāstu vakarus, kas, projekta apstiprināšanas gadījumā, tiks veltīti Latvijas simtgadei. Ir iespēja izveidot tiešām interesantus videostāstus par Latvijas tēlu ārzemēs no to cilvēku skatu punkta, kurus iepazīstinājām ar mūsu valsti un no tiem, kurus esam uzņēmuši. Šis projekts ir balstīts uz Latvijas tēlu pasaulē. Latvijas kultūras apzināšanos un valsts piederības veicināšanu.

Seko Laines un Artura gaitām viņu Facebook lapā.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu