Migrācijas stāsti - Tad un Tagad

Migrācijas stāsti - Tad un Tagad — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Migrācijas stāsti - Tad un Tagad — Latvija 100

Datums:25.04.2018 — 21.05.2018

Projekts "Migrācijas stāsti - Tad un Tagad" notiks no 15.aprīļa līdz 19.maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Filma "Jaukie cilvēki", BAC projekts "Bēgļu laivām pa pēdām" un fotoizstāde "Migrācijas Portreti".

Projekta laikā notiks izstādes un filmu demonstrācijas:

1. "Bēgļu laivām pa pēdām".

2016. gadā Baltic Art Center (BAC) organizēja uz jauniešu auditoriju vērstu projektu, īstenojot jūras braucienu, kas atkārtoja daudzo bēgļu laivu dramatisko ceļu pāri jūrai Otrā pasaules kara beigu posmā. Projektā tiek prezentēta dokumentāla filma "Bēgļu laivām pa pēdām", īsfilams par jauniešu braucienu un Dāvida Holmerta fotoizstāde.

2. Zviedru fotogrāfa Aleksandra Mahmouda fotoizstāde "Migrācijas portreti". Fotomākslinieks Aleksandrs Mahmuds (Alexander Mahmoud) ir apceļojis Zviedriju krustu šķērsu, meklējot īstus stāstus par migrāciju. Satiktie cilvēki atklāti mums stāsta, kā tas ir: bēgt no mājām, piedzīvot traumatisku pieredzi, bet arī – cerību. Šeit rādītie migrācijas portreti ir viņu dzīvie stāsti.

3. Filma "Jaukie cilvēki". Filma ir stāsts par jaunu cilvēku grupu no Somālijas, kas, bēgot no kara, nonākuši Zviedrijā. Ar vietējā uzņēmēja palīdzību viņi izveido pasaulē pirmo somāliešu bendija komandu, kas viņus aizved līdz pat čempionātam Sibīrijā. Filmas stāsts ir par bailēm no svešā un drosmi pamēģināt darīt kaut ko tādu, ko neviens cits vēl nav darījis.

 

Rada un dara: Zviedrijas vēstniecība Rīgā

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu