Mocarts. Kuzma. Džezs / Liepājas Simfoniskā orķestra koncertturneja

Mocarts. Kuzma. Džezs / Liepājas Simfoniskā orķestra koncertturneja — Latvija 100

Vieta Klaipēda (Lietuva), Talsi, Tukums, Dobele, Priekule

Mocarts. Kuzma. Džezs / Liepājas Simfoniskā orķestra koncertturneja — Latvija 100

Datums:05.02.2020 — 27.02.2020

Februārī Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Gunta Kuzmas vadībā dosies koncertturnejā, ar īpašu koncertprogrammu uzstājoties vairākās Latvijas pilsētās, kā arī kaimiņvalsts pilsētā Klaipēdā. Programmas fokusā – džezs!

Liepājas Simfoniskā orķestra mazajam sastāvam koncertturnejā pievienosies arī Latvijā labi zināmi džezmeņi – saksofonists Gints Pabērzs, kontrabasists Edvīns Ozols un sitaminstrumentālists Artis Orubs.

Svinga ēras amerikāņu komponista Edija Sotera albums "Focus" tika laists klajā 1962. gadā. To pasūtinājis un ierakstījis amerikāņu izcilais tenora saksofonists Stens Gecs. Pēc mūziķa lūguma komponists stīgu orķestrim neuzticēja vadošas melodijas, šo funkciju atstājot solista ziņā. Tas deva iespēju plaši izpausties Geca spilgtajam liriķa un  improvizatora talantam. Albumā iekļautās septiņas kompozīcijas, ko šajā koncertprogrammā kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu sastāvu atskaņos džeza trio – Gints Pabērzs, Edvīns Ozols un Artis Orubs, ir septiņu dažādu noskaņu gleznas. Tā ir akadēmiskā un džeza žanru sintēze, kur šīs atšķirīgās pasaules papildina viena otru: džezs iegūst dziļāku mākslinieciskumu, savukārt  akadēmiskais žanrs – dzīvu, enerģiski piesātinātu emocionalitāti.

Programmā skanēs arī austriešu mūzikas ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi – itāliski graciozais Divertisments Famažorā un savulaik imperatora Jozefa II galma vajadzībām rakstītās Piecas kontrdejas, kā arī slavenā norvēģu komponista Edvarda Grīga Svīta "No Holberga laikiem", kur bez spirgtā enerģiskuma piestrāvotās prelūdijas, un melanholiskās ārijas, iekļautas arī 18. gadsimta dejas – rāmā, dziedošā sarabanda, svinīgā gavote, un noslēgumā jautrais, enerģiskais rigodons.

Diriģents Guntis Kuzma stāsta par sagatavoto turnejas programmu: "Mocarts man kopš bērnības ir viens no mīļākajiem komponistiem, un viņa divertisments ir brīnišķīgs kvalitatīvas izklaides mūzikas paraugs. Arī Grīga dvēselei Mocarts bija stipri tuvs, un asprātīgajam dāņu dramaturgam Ludvigam Holbergam veltītā svīta "No Holberga laikiem" labi iederas šajā programmā. Savukārt koncerta otrajā daļā būs milzīgs prieks sadarboties ar trim vīriem, kas savā jomā ir labākie Latvijā. Ginta Pabērza improvizētāja spējas un momentāni atpazīstamā skaņa, Edvīna Ozola azarts un Arta Oruba fenomenālā virtuozitāte piešķirs pilnīgi jaunus raksturus Edija Sotera mūzikai slavenajā Stena Geca albumā "Focus"."

Koncerti:

5. februārī Klaipēdā

8. februārī Talsos

15. februārī Dobeles jaunajā koncertzālē "Zinta"

22. februārī Tukumā

27. februārī Priekulē

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu