Multimediāla izrāde “Mana tautasdziesma”

Multimediāla izrāde “Mana tautasdziesma” — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

Multimediāla izrāde “Mana tautasdziesma” — Latvija 100

Datums:14.11.2017

Multimediāla izrāde “Mana tautasdziesma” — Latvija 100

Laiks:15:00

Sagaidot valsts svētkus, Gaismas pili pieskandinās inovatīva performance valsts simtgadei veltīta izrāde, kas cildina, godā un jaunā formā parāda latviešu tautasdziesmas. Multimediālas izrādes „Mana tautasdziesma” pirmizrāde gaidāma 14. novembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē. Izrādes mērķauditorija ir jaunieši un, lai viņus ieinteresētu, muzikālo pusi bagātinās dīdžeji, vizuālo noformējumu nodrošinās videoprojekcijas.

Par izrādi stāsta tās idejas autors, tautasdziesmu aranžētājs un producents Arnis Mednis: “Šī izrāde radās, meklējot jaunas iespējas, kā atskaņot mūziku. Tādēļ izrādē “Mana tautasdziesma” mūzika skanēs no četriem avotiem, veidojot kvadrofonisku efektu. Kriša Bērzkalna radītās videoprojekcijas radīs noskaņu un palīdzēs klausītājam emocionāli izdzīvot tautasdziesmas. Par pamatu izrādei ņemta Imanta Ziedoņa grāmata “Tu dzīvoji dižu darbu. Mana tautasdziesma”, tādēļ zīmīgi, ka pasākums notiks tieši Ziedoņa zālē.

Stāsts ir par latviešu tautasdziesmām, kas ir tik skaistas, ka var cienīgi ieņemt vietu blakus mūsdienu populārākajiem hītiem. Mans mērķis ir parādīt, ka tautasdziesmas nav kaut kas vecmodīgs, bet mūsdienīgās aranžijās tās skan moderni un jauniešus piesaistoši. Klausītāji dzirdēs arī tautasdziesmu “Kaladū”, kas savas senās vēstures dēļ veido iespējamo etnisko saikni starp latviešiem un citām indoeiropiešu tautām.”

Izrādē piedalās: 
Aija Andrejeva, soliste
Ralfs Eilands, solists
Ansis Jansons, kokle
DJ Monsta/ DJ Kri
Arnis Mednis, sintezators
Juris Strenga, teicējs

Gatavojoties projekta „Latvijas skolas soma” ieviešanai, kas notiks Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, Arņa Medņa producentu kompānija izveidojusi šo izrādi un pirms valsts svētkiem to aicinājusi noskatīties skolēnus. Izrādi ierakstīs LMT Straume.

Mediju pārstāvji aicināti apmeklēt izrādi, to būs iespējams filmēt un fotografēt. Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! . Pēc izrādes plkst. 16.00 būs iespēja tikties ar izrādes radošo komandu.

Plašāka informācija:
Arnis Mednis
Izrādes producents
Mob.tel.nr. 29435206
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Rada un dara: Arņa Medņa producentu kompānija

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu