Operete "Balle Savojā"

Operete "Balle Savojā" — Latvija 100

Vieta VEF Kultūras pils, Ropažu iela 2, Rīga

Operete "Balle Savojā" — Latvija 100

Datums:15.10.2018

Operete "Balle Savojā" — Latvija 100

Laiks:19:00 — 21:25

Operetes "Balle Savojā" pirmizrāde Berlīnē, ko skatījās viss valsts krējums, sacēla īstu vētru un arī šodien šo izrādi bauda skatītāji visā pasaulē. Šajā jauneklīgajā, dejisku ritmu piesātinātajā operetē romantiski valši mijas ar džeza stilistiku un tango, izrādi bagātina krāšņi tērpi un enerģiska dzīvesprieka dzirksts. 

Izrādē atspoguļots dekadences laiks Veimāras Vācijā, kad sieviete kļūst par “cilvēku”, cilvēku ar savām tiesībām un domām, nevis tikai sava vīra sievu. Doma, ka katrā cilvēkā, personībā ir gan vīrišķais, gan sievišķais, raksturīga divdesmito gadu Vācijas kabarē kultūrai un ir viena no pamatidejām arī šai burvīgi amorālajai operetei. Brīvs cilvēks un brīva griba, līdztiesība, neatkarīgi no dzimuma. 

Lomās: Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Irma Pavāre u.c. Aktieri: Jānis Kirmuška, Klāvs Mellis, Kārlis Tols. Operetes dejotāji, koris un orķestris.

Diriģents – Normunds Vaicis
Režisors – Gundars Silakaktiņš
Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks
Scenogrāfs – Ivars Noviks
Kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa
Gaismu mākslinieks – Krišjānis Strazdīts
Producente– Agija Ozoliņa-Kozlovska

Izrāde 2 cēlienos, ilgums 2 stundas un 25 minūtes
www.operetesteatris.lv

Latvijas Operetes fonds ir vienīgā organizācija, kas Latvijā attīsta Operetes tradīcijas, kas aizsākušās jau Latvijas pirmās brīvvalsts laikā. Operetes žanra cienītājiem Latvijas simtgadē dāvājam iespēju apmeklēt pasaules populārāko operešu iestudējumus, kā arī veidojam Latvijas simtgadei veltītus iestudējumus.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu