Lauki ienāk pilsētā

Lauki ienāk pilsētā — Latvija 100

Vieta: 11. novembra krastmala un Rātslaukums, Rīga

Lauki ienāk pilsētā — Latvija 100

Datums:08.09.2018

Pasākums tiks veidots kā stāsts par nozīmīgākajām mūsdienu lauksaimniecības jomām, produktiem, pakalpojumiem un izglītību, par lauku un pilsētu mijiedarbību, ar nolūku parādīt, ka mēs Latvijā esam lepni par savu zemi un tradīcijām, kuras turam cieņā arī mūsdienās. Pasākuma mērķauditorija ir visas sabiedrības grupas, īpašu uzmanību veltot pilsētu iedzīvotājiem, bērniem un jauniešiem.

Īpaša uzmanība tiks pievērsta:

  • bērnu un jauniešu izglītošanai;
  • dažādu tautību un paaudžu apvienošanai;
  • valsts patriotismam, godinot un novērtējot ražotāju veikumu un prasmes.

Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar visām tradicionālajām lauksaimniecības nozarēm – lopkopību, dārzkopības, augkopību, biškopību, graudkopību, bioloģisko lauksaimniecību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, šajās nozarēs izmantoto tehniku.

Pasākumā varēs redzēt, kā top maize, no kā rodas piens, kāds ir medus ceļš, kāda loma ir graudu kaltei un kombainam, kā strādā meža tehnika, kā arī daudz ko citu. Katram apmeklētājam būs iespēja pasmaržot, pataustīt, sadzirdēt un saskatīt to, ko ikdienā dara lauku un mežu apsaimniekotāji, kā arī iepazīt zivsaimniecības nozari.

"Lauki ienāk pilsētā" radīs interesi par šodienas dzīvi un darbu laukos, lauksaimniecības un lauku attīstības iespējām un to daudzveidību, tradicionālu un netradicionālu saimniekošanu un efektīvu resursu izmantošanu; atklās lauksaimniecības nozaru daudzveidīgās iespējas; ieinteresēs par kvalitatīvu dzīves telpu laukos, informēs par mūsdienu zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem zemkopības un lauku attīstības nozarēs.

Dažādajās aktivitātēs būs iespēja iegūt informāciju par dzīvi laukos, apmeklēt izveidotās lauku sētas pilsētā un iegādāties katras no pārstāvētajām nozarēm Latvijā ražoto vai pārstrādāto produkciju, kā arī kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu