Pastāvīgās ekspozīcijas "Padomju gadi" 2. kārtas atklāšana

Pastāvīgās ekspozīcijas "Padomju gadi" 2. kārtas atklāšana — Latvija 100

Vieta Aizkraukles vēstures un mākslas muzejs

Pastāvīgās ekspozīcijas "Padomju gadi" 2. kārtas atklāšana — Latvija 100

Datums:16.11.2018

Pastāvīgās ekspozīcijas "Padomju gadi" 2. kārtas atklāšana — Latvija 100

Laiks:15:00

"Padomju gadi" ir Baltijā lielākā 20.gs.2.puses kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīcija, kuras pirmā kārta atklāta 2017.gada maijā, bet šogad, veltot to Latvijas valsts simtgadei, tiks atklāta 2. kārta ar sadaļām veltītām kultūrai, emigrācijai, deportācijām, medicīnai, valsts struktūrām.

Sabiedrībā ir ievērojama interese par nesenās pagātnes notikumiem: laiku, kad Latvija atradās PSRS sastāvā. Latvijā par šo laiku daudzviet ir izveidotas nelielas ekspozīcijas, atsevišķas izstādes, ir atsevišķām tēmām veltīti muzeji, piem.: Okupācijas muzejs, Barikāžu muzejs, Tautas Frontes muzejs, Liepājas Karostas cietums, Līgatnes bunkuri, kuri apkopo un veiksmīgi popularizē attiecīgo informāciju. Tomēr trūkst plašas, visaptverošas ekspozīcijas - kā tad īsti Latvijā dzīvojām, kāda bija toreizējā Latvijas PSR iedzīvotāja ikdiena tā sauktajos padomju laikos. Projekta mērķis veidot šādu valstiski svarīgas informācijas apkopošanu vienā ekspozīcijā. Galveno akcentu liekot nevis uz ideoloģiju, bet sajūtu restaurācijām, izstādot 20. gadsimta sadzīves, interjēra, mākslas un dizaina priekšmetus. Ļaujot apmeklētājam lasīt tā laika preses izdevumus, skatīties filmas, šķirstīt foto albūmus un apmeklēt īstu daudzstāvu nama tipisku dzīvokli, vērot video, klausīties ierakstus un interaktīvi līdzdarboties.

Ekspozīciju “Padomju gadi” paredzēts izvietot 3 stāvos un 2000 m2 platībā. Tas būs nodrošinājums racionālākai telpu izmantošanai un būs radīta iespēja muzeja krājumu pieejamībai iedzīvotājiem. Muzeja krājums ir Latvijas vēstures un mākslas muzeja krājuma sastāvdaļa’, līdz ar šo ekspozīciju tas tiks popularizēts un papildināts. Tiks eksponēti krājumā esoši, tam laikam raksturīgi, nozīmīgi mākslas priekšmeti. Represijām veltītajā ekspozīcijā eksponēs, UNESCO mantojuma sarakstā “Pasaules atmiņa” iekļautās vēstules uz bērza tāss.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu