Piedzimt kopā ar Latviju - dokumentāla filma

Piedzimt kopā ar Latviju - dokumentāla filma — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Piedzimt kopā ar Latviju - dokumentāla filma — Latvija 100

Datums:23.01.2015 — 30.10.2018

Filmas lielākā vērtība – dzīva saruna ar Latvijas vienaudžiem, Latvijas tapšanas aculieciniekiem un līdzdalībniekiem. Šo cilvēku stāsti ir dokumentāla laikmeta liecība, arhīviskas nozīmes materiāli. Tā ir unikāla iespēja saglabāt vēsturei un nākamajām paaudzēm aculiecinieku stāstus par savu Tēvzemi, valsts pirmsākumiem un lepnumu par Latviju, veidojot un stiprinot mūsu kopējās vēsturiskās atmiņas pamatu.

Tā ir iespēja saglābāt Latvijas pirmās simtgades mantojumu. Tā ir situāciju stāstu par mūsu valsti dokumentēšana, ko pauž pirmās 100gades notikumu līdzdalībnieki. Tā ir vērtība, kas izglīto, kas atspoguļo ar valsts dibināšanu, pastāvēšanu saistītus procesus, veicinot kopumā sabiedrības saskaņu un stiprinot mūsu valsts vēsturisko atmiņu.

„Piedzimt kopā ar Latviju” (autora versijas hronometrāža - 1 stunda 40 minūtes) projekta apraksts:

Mūsdienu civilizācijas attīstības kontekstā, nav tautai lielāka pieminekļa vai virsuzdevuma kā savas valsts izveide, nosargāšana un pilnveidošana, jo īpaši, ja tauta ir tik skaitliski maza. Vispārinot – filmai būtu jābūt Latvijas portretam, ar tās cilvēkiem (šajā gadījumā simtgadniekiem) .

Tēmas, ko skar filma un ko par to saka filmas varoņi:

- Pasaules kara sekas, boļševiku apvērsums Krievijas Impērijā, Latvijas valsts izveide – bērnības atmiņas;

- “Ulmaņlaiki” - jaunības atmiņas;

- Pasaules karš – traģēdija Eiropas tautu likteņos, kara posts;

- Padomju laiki – darba mūžs, attieksme pret darbu;

- Atmoda – cerība jaunai Latvijai, attieksme pret valsti, pilsoniskā nostāja;

- Dzīvesgājuma novērtējums – kas dzīvē ir vissvarīgākais?

 

Lai arī filmas ieceres apraksts varētu vietām šķist filozofisks, un vietām, pat sausi juridisks, filmas pamatvērtība un akcenti apzināti liekami uz vienkāršību un vispārcilvēciskām vērtībām.

Filmas mērķis nav atrast revolucionāras atklāsmes, bet gan pateicībā ieklausīties un sadzirdēt novērtējumu latvietībai valsts veidolā pirmā gadsimta izskaņā, lai šai filmai būtu ne viens vien vēl turpinājums.

 

Nodrošinot dokumentālās filmas idejas izplatīšanu un to pieejamību plašākai sabiedrībai, informācija par pasākuma norisi tiks publicēta interneta vietnē, sociālajos portālos;

Papildus drukātajiem medijiem, radio un televīzijas iespējām, informācija par dokumentālās filmas tapšanu tiks atspoguļota filmas mājas lapā, kas skatāma Rīgas aktīvo senioru alianses RASA mājas lapā – sadaļā- www.biedribarasa.lv/latvijai100 .

Organizatori plānojuši sagaidīt atsaucību no sekojošiem medijiem : Senioru diena, NRA, Latvijas Radio, Marija radio, Baltcom radio, Kurzemes radio, novadu pašvaldību portālos un medijos, Latvijas Avīze, Ievas Stāsti, UNA, LNT, Dārzs un Drava, Radio Skonto.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu