Pirmā Latgales Kongresa 100-gadei veltīta izstāde "Pāri slieksnim"

Pirmā Latgales Kongresa 100-gadei veltīta izstāde "Pāri slieksnim" — Latvija 100

Vieta Rēzekne

Pirmā Latgales Kongresa 100-gadei veltīta izstāde "Pāri slieksnim" — Latvija 100

Datums:03.05.2017 — 30.12.2018

Pirmā Latgales Kongresa 100-gadei veltīta izstāde "Pāri slieksnim" — Latvija 100

Laiks:10:00 — 17:00

2017.gada 3.maijā Latgales Kultūrvēstures muzejā tiks atklāta tematiska izstāde “Pāri slieksnim”, kas veltīta vēsturiskam notikumam – Pirmajam Latgales kongresam.

1917.gada 9.-10.maijā (pēc vecā stila 26.-27.aprīlī) Rēzeknē notika  Pirmais Latgales kongress, kurā tika pieņemts lēmums par Latgales atdalīšanos no Vitebskas guberņas un apvienošanos ar pārējiem Latvijas novadiem. Šis lēmums bija izšķirošais turpmākajiem notikumiem, kad 1918.gada 18.novembrī tika proklamēta Latvijas Republika.

Atzīmējot Pirmā Latgales kongresa 100. gadadienu, Latgales Kultūrvēstures muzejā būs skatāma  izstāde “Pāri slieksnim”.  Katrai mājai ir pamati un slieksnis. Slieksnis ir arī nozīmīga katras mājas sastāvdaļa. Pieņemot, ka Latvijas zeme (vēsturiskie 3 novadi) ir šīs mājas pamati, tad 1917. gada Pirmais Latgales kongress ir kā slieksnis, kurš jāpārkāpj, lai tiktu mājā – Latvijā. Izstādē varēs iepazīt autentiskus priekšmetus, dokumentus, fotogrāfijas, ar audio, video, gaismas projekciju palīdzību tiks radīta laikmeta noskaņa.   

Tāpat  tiek piedāvāta ceļojošā izstāde.  Tā sastāv no sešiem divpusēji skatāmiem stendiem un vienas divpusējas  plakātsienas. Vienā stenda pusē izvietota informācija, kas atklāj dažādus vēstures avotus, faktus un notikumus. Otra puse veidota izglītojoša ar iespēju skolēniem skolotāja vadībā diskutēt par vēstures notikumiem un darba lapās pildīt uzdevumus. Izstādi var pieteikt līdz gada beigām un arī nākamajos gados, kad Latvija svinēs 100 gadu jubileju, tā būs aktuāla. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu