Izstāde "Publiskie spoguļi. Plakāti 1834 - 2017"

Izstāde "Publiskie spoguļi. Plakāti 1834 - 2017" — Latvija 100

Vieta Rīga

Izstāde "Publiskie spoguļi. Plakāti 1834 - 2017" — Latvija 100

Datums:16.11.2017 — 01.04.2018

2017. gada sakumā t/c "Origo" ir uzsācis izstāžu sēriju, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei. Turpinot šo izstāžu ciklu, atklāta pirmā vērienīgā izstāde "Publiskie spoguļi. Plakāti 1834 - 2017", kas veltīta plakātiem Latvijā.

Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā 80 spilgtākie mākslinieku darbi, sniedzot retrospektīvu ieskatu plakāta vēsturē Latvijā no 19. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām.

Ramonas Umblijas, mākslas zinātnieces un izstādes kuratores ievadvārdi: “Plakāta un afišas valoda ir skaļa. Teksts cīkstās ar attēlu, mērogi neadekvāti, pozas pompozas, situācijas absurdas. Plakāts vēršas pie konkrēta cilvēka. Uzruna tieša, uz „tu”. Taču plakāta ambiciozā stāja to vienlaikus liek pamanīt daudziem, masai, kopumam. Plakāts ir brīnišķīgs vēsturiskā laika un laikmeta spogulis. Sākot ar dažādu “kumēdiņu plēsēju” aizkustinoši naivām bildītēm līdz šodienas sadzīves un politikas teātra groteskas ainām. Rīgā plakāts ienāca pa kultūras taku – ar dažādu zemju muzicētāju un komediantu trupu afišām, mākslas izstāžu un koncertu plakātiem. Kad 20. gs. sākumā pilsētā zirgu tramvaju nomainīja elektriskais, uzplauka ražošana un uzņēmējdarbība, arī kārdinoši reklāmplakāti ielās atrada savu vietu. Arī daudzpartiju politiskā vide izspēlēja vēlēšanu plakātus. Taču padomju Latvijas laika vienpartijas sistēmas ietvarā plakāts tika padarīts par propagandas tribūnu. “Pārcilvēks” un “visu tautu tēvs” Staļins diktēja tekstus un estētiku.”

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu