Reģionālie Kultūras svētki Britu salās

Reģionālie Kultūras svētki Britu salās — Latvija 100

Vieta Īrija

Reģionālie Kultūras svētki Britu salās — Latvija 100

Datums:28.04.2017 — 30.04.2017

Projekta īstenotājs: Eiropas latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar Latviešu biedrību Īrijā (LBĪ).

 

Projekta mērķis: Izmantojot latviešu diasporas resursus, sagatavot un nodrošināt Reģionālo Kultūras svētku norisi Britu salās, paužot Eiropai vēstījumu par Latvijas simtgadi un ievadot jubilejas svinību svētku ciklu Eiropā, kas turpināsies 2017. gada rudenī Ziemeļeiropā ( Zviedrija, Somija, Igaunija, Norvēģoja, Dānija) un 2018. gada pavasarī Vidus un Dienvideiropā ( Vācija, Beļģija, Luksemburga, Nīderlande, Austrija, Šveice, Itālija, Spānija).

Projekta pamatojums: ELA uzskata, ka, iesaistot Latvijas simtgades svinību pasākumu plānā tautiešus diasporā, ir iespējams panākt plaša mēroga Latvijas vārda skanējumu Eiropā un vienlaikus paust vēstījumu, ka Latvijai, kā valstij ir ne tikai gadsimtu ilga vēsture, bet arī gadsimtiem krāta kultūra un tradīcijas. ELA ir pārliecināta, ka iecerētie Reģionālie Kultūras svētki Britu salās, kur no visām Eiropas zemēm ārpus Latvijas dzīvo skaitliski visvairāk latviešu (Lielbritānijā un Īrijā kopā vairāk kā 240 tūkstoši cilvēki) kā pirmā svētku norises vieta, spēj šo mērķi sasniegt, jo to, ka šādi pasākumi ir efektīvi, pierādīja jau 2015.gadā rīkotie Eiropas latviešu kultūras svētki Briselē, kas tika rīkoti, noslēdzot Latvijas pirmo prezidentūru Eiropā.

Par Reģionālo Kultūras svētku norises vietu Britu salās ir izvēlēta Dublina, kur ELA biedru organizācija - Latviešu biedrība Īrijā (LBĪ) – ar labiem panākumiem un ciešā sadarbībā ar Dublinas pilsētas domi jau sešus gadus pēc kārtas rīko Īrijas latviešu Kultūras dienas.

2017.gada Reģionālie Kultūras svētki diasporas latviešiem ir arī pateicīgs laiks, lai sagatvotos Latvijas Dziesmu un deju svētkiem Rīgā, tāpēc svētku ietvaros notiks arī dejotāju un koru kopmēģinājumi.

 

Projekta aktivitātes:

1. Reģionālo Kultūras svētku projekta Britu salās sagatavošanas posms. Organizatoriskais darbs no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 26.aprīlim.

2. Reģionālo Kultūras svētku projekta Britu salās norise, kas notiks Dublinā laikā no 2017.gada gada 27.aprīļa līdz 1.maijam. Tā ietvaros paredzēts: Atklāšanas koncerts; Viesu kopu no Latvijas koncerts; Pasākumi bērniem; Amatnieku un ēdienu Lielākais tirgus Eiropā; Diasporas jauniešu kongress; Atrodi savu meistaru ( Eiropas daļas projekta ietvaros); Koru kopmēģinājums 2018.gada Dziesmu un deju svētkiem; Deju kopu kopmēģinājums 2018.gada Dziesmu un deju svētkiem; Noslēguma koncerts Meeting House Square Dublinā; Svētku gājiens Dublinas pilsētas ielās un vakara sarīkojumi.

3. Mediju monitorings, svētku norises izvērtējums un ziņojumu sagatavošana no 2017.gada 2.maija līdz 1.jūnijam.

 

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Reģionālie kultūras svētki Latvijas simtgadei ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

 

Programma Britu salās:

 27.04.2017 – Viesu ierašanās/iepazīšanās vakariņas un vakars ar Īru dančiem Dublinas vecpilsētā.

28.04. 2017 – Svētku atklāšana, viesu kopu koncerts.

Vakarā latviešu karaoke ar dīdžeju Mārtiņu.

29.04.2017 – 2018.gada dziesmu un deju svētku mēģinājumi virsdiriģentu un virsvadītāju vadībā. Teātra izrāžu maratons. Vakarā latviešu karaoke ar dīdžeju Kasparu.

30.04.2017 – Svētku gājiens. “Karoga ceļa” Eiropā ieskandināšana. Svētku Lielkoncerts Dublinas vecpilsētā. Brīvās programmas skatuve – pieaugušajiem un bērniem, Baltā galdauta svētki ar Latvijas ēdienu degustāciju, amatnieku tirdziņš , trejdekšņu gatavošanas, koka karošu grebšanas, monētu kalšanas meistarklases. Vakarā – danči.

 

Gaidām visus interesentus - aktīvos pašdarbniekus, skolu skolēnus, jaunās ģimenes, studentus un vecvecākus. Kopā mums izdosies savos reģionos izveidot mazo Latviju un sajust Latvijas simtgades svētkus, sirdī apzinoties “Es esmu Latvija”.

 

Vairāk par notikumu:

Facebook

Rada un dara: Latviešu biedrība Īrijā

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu