Rīgas cirka stāsti

Rīgas cirka stāsti — Latvija 100

Vieta www.cirks.lv

Rīgas cirka stāsti — Latvija 100

Datums:18.04.2019 — 31.05.2020

Projekta “Rīgas cirka stāsti” mērķis ir apzināt to personu loku, kuri ir daļa no Rīgas cirka jaunākās vēstures. 

RĪGAS CIRKA STĀSTI | Šajā lapā iespējams iepazīties ar projekta laikā iegūtajām vēstures mutvārdu liecībām un sagatavotajiem attēliem.

Laika gaitā stāstu krājums tiks papildināts.

Ideja par šo projektu radusies līdz ar Rīgas cirkā pieejamā arhīva dokumentālo materiālu apguvi, izvērtēšanu un personāliju apzināšanu. Tā kā Rīgas cirks šobrīd atrodas pārmaiņu posmā, ceļā uz jaunu darbības modeli, ir īstais laiks pētīt un novērtēt esošo mantojumu un uz tā bāzes radīt laikmetīgas kultūras vērtības. Tā kā līdz šim Rīgas cirka darbība paplašinātā veidā nav bijusi apkopota vienotā resursā, jauns pētījums par šo mākslas jomu ar bagātu audiālo un vizuālo materiālu, kas būtu pieejams plašai sabiedrībai, nenoliedzami iegūtu nozīmīgu loma Latvijas skatuves mākslas vēstures izpētē un dokumentēšanā.

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

Tajā paredzēti trīs posmi:

1) Rīgas cirka vēsturisko materiālu krājuma apzināšana un mutvārdu vēstures liecību dokumentēšana – līdz 2018. gada decembrim;
2) Digitālās ekspozīcijas izveide – līdz 2019. gada decembrim;
3) Nākotnē iecerēta arī interaktīva izstāde par Rīgas cirka vēsturi.

Projekta “Rīgas cirka stāsti” organizators ir Rīgas cirks. Mutvārdu vēstures liecību dokumentēšanas posms tapa sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centru – pie projekta strādāja LKA Zinātniskās pētniecības centra zinātniskā asistente Agnese Treimane un studējošie – apakšprogrammas “Kultūras socioloģija un menedžments” studente Marita Sanžarevska, apakšprogrammas “Kultūras un mākslu studijas” studentes Elvīra Avota un Renāte Saulīte, kā arī Humanitāro zinātņu bakalaure Lauma Vītola. Interviju rediģēšanu veica Latvijas radio vecākā korespondente Māra Rozenberga un skaņu operators Renārs Šteimanis.

Fotogrāfiju autore: Ieva Epnere

Rada un dara: VSIA Rīgas cirks

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu