Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” izstāde "Baltijas ceļš tekstilā"

Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” izstāde "Baltijas ceļš tekstilā" — Latvija 100

Vieta Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems”, Lidoņu iela 27 k-2

Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” izstāde "Baltijas ceļš tekstilā" — Latvija 100

Datums:13.08.2019 — 08.09.2019

No 13. augusta līdz 8. septembrim Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” būs apskatāma Starptautiska tekstilmozaīkas izstāde “Rīgas vasara”. Izstādes apmeklētajiem būs iespēja apskatīt starptautisku projektu, kas veltīts Baltijas ceļa 30. gadskārtai. Izstādē “Baltijas ceļš tekstilā” tiks eksponēti 280 mini tekstilmozaīkas darbi, kurus ir veidojuši Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tekstilmākslinieki un amatieri, godinot vienu no spilgtākajām Baltijas valstu tautu neatkarības centienu izpausmēm un apvienošanos brīvības vārdā.

Starptautiskā tekstilmozaīkas izstāde “Rīgas vasara” ir pasākums, kas piedāvās rīdziniekiem, Latvijas iedzīvotājiem, kā arī ārvalstu tūristiem iepazīt Rīgu kā pilsētu, kurā aktīvi tiek atbalstītas dažādas mākslas nozares, šajā gadījumā – tekstilmāksla. Izstādes norises laikā plašai auditorijai tiks sniegta iespēja klātienē iepazīties ar jaunākajām tendencēm, kuras šobrīd ir aktuālas starptautiskajos kviltfestivālos un šīs mākslas nozares attīstībā.

Atsevišķu izstādes ekspozīcijas daļu veidos Igaunijas rokdarbnieku darbi, kas veltīti Igaunijas Republikas dibināšanas simtgades jubilejai. 100 tekstila darbi, kas apvienoti kopīgā ekspozīcijā “Mana Igaunija šodien”, iepazīstinās ar Igauniju caur tekstilu.

Savdabīgu ekspozīciju veidos Krievijas sabiedriskās organizācijas - Kvilteru ģildes pirmā radošā projekta “Materiālā kultūra” ekspozīcijas daļa “Trauku bode”. Domājot par lietām, ieskatoties to biogrāfijās, apbrīnojot cilvēka veidojumu būtību, to dekorus un konstrukcijas, ģildes biedri un citi interesenti, izmantojot visu mūsdienu šūšanas tehniku klāstu, ir parādījuši stikla, māla, metāla un ne tikai veidojumu burvību tekstilā, radījuši vēsturisku objektu kopijas vai veidojuši savu dizainu.

Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, ieeja bez maksas.

Pasākumu atbalsta: biedrība “Artemisija”, SIA “BURDAS SALONS”, SIA “L.S.A. STUDIA”, SIA “Sonika”, SIA “MEZ Crafts Latvia”.

 

Papildu informācija:

Tālr. 67105512
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu