Saknes. Jūrd. Roots

Saknes. Jūrd. Roots — Latvija 100

Vieta Saulkrastu sporta centrā (Saulkrasti, Smilšu iela 3)

Saknes. Jūrd. Roots — Latvija 100

Datums:18.11.2018

Saknes. Jūrd. Roots — Latvija 100

Laiks:12:00

18. novembrī 12.00 Saulkrastu sporta centrā (Saulkrasti, Smilšu iela 3) jauktais koris “ANIMA” aicina būt klāt kora pirmā CD PREZENTĀCIJAS koncertā “SAKNES/JŪRD”.

“Šie būs trīskārši svētki visiem mums! Svinēsim Latvijas 100. dzimšanas dienu, svinēsim Līvu karoga 95. gadadienu, kā arī ar īpašu koncertu atzīmēsim kora ANIMA ilgi loloto sapni ieskaņot mūziku, kura radīta īpaši mūsu korim ” stāsta kora mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva.

“CD un koncertprogrammas nosaukums ir SAKNES/JŪRD (līvu val.) Idejas aizmetņi meklējami jau 2014. gada nogalē, kad radās interese sākt pētīt Saulkrastu kultūras mantojumu un apzināties pamatvērtības, kuras mīt mums apkārt. Tika radīta virkne jaundarbu, kurus atskaņojām koncertprogrammā “Saules krastos”. Īpašu interesi radīja Vidzemes lībiešu atstātais mantojums un, jo īpaši fakts, ka lībiešu kopienas Vidzemē vairs gandrīz neeksistē un līvu valoda ir praktiski izmirusi. Un tā, laikam ejot, dzima ideja pētīt un apzināt lībiešu saknes mūsos – saulkrastiešos.”

Ar Saulkrastu novada domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu radīt ciklisku skaņdarbu, kurā kā iedvesma un virzītājspēks ir līvu tautasdziesma, tika uzrunāts pasaulē atzītais latviešu komponists Uģis Prauliņš. Interesants ir fakts, ka Uģa Prauliņa dzimtas saknes meklējamas Vidzemes lībiešos.

“Ir dzimuši brīnišķa radošā draudzība, un mēs no sirds izbaudām šo radīšanas un izpētes procesu, bet tas prasa no mums, un īpaši no koristiem, ļoti, ļoti lielu emocionālu un fizisko ieguldījumu. Tikai kopā mēs varam! Tāpēc milzīgs paldies JK “Anima” dullajiem varoņiem un maniem lieliskajiem kolēģiem Elīnai Šmukstei un Matīsam Tučam,” stāsta koncerta idejas radītāja Laura.

Koncertprogrammā SAKNES/JŪRD skanēs Uģa Prauliņa, Edgara Beļicka un Laimas Jansones skaņdarbi.

Koncertā piedalīsies Saulkrastu koris ANIMA, Uģis Prauliņš (klavieres), Julgī Stalte (solo), Indulis Cintiņš (vijole), Mārtiņš Miļevskis (sitamie instrumenti), Latvīte Cirse (kokle), Staņislavs Judins (bass) un daudzi citi mākslinieki.

Koncerta organizatori: Saulkrastu novada PA “Saulkrastu kultūras un sporta centrs” Informācija par norisi: www.saulkrasti.lv.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu