Sarunu cikls par Latvijas okupāciju mantojumu ekspozīcijā "Sirdsapziņas ugunskurs" Cēsīs

Sarunu cikls par Latvijas okupāciju mantojumu ekspozīcijā "Sirdsapziņas ugunskurs" Cēsīs — Latvija 100

Vieta Pils iela 12, Cēsis

Sarunu cikls par Latvijas okupāciju mantojumu ekspozīcijā "Sirdsapziņas ugunskurs" Cēsīs — Latvija 100

Datums:28.09.2019 — 23.11.2019

Līdz novembra beigām sestdienu pēcpusdienās interesenti ir aicināti apmeklēt sarunas (26. oktobrī, 9. un 23. novembrī), kurās runāsim par dažādām okupāciju sekām un to klātbūtni mūsu dzīvēs šodien, kā arī aplūkosim okupācijas seku izskaušanas gaitu un stratēģijas. Sarunas norisinās ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" ietvaros. 

Lielākajā no ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" telpām ir izvietota Latvijas okupācijas vēstures hronoloģija, kuru veido okupācijas faktu virkne no 1939. līdz 1957. gadam. Katrs fakts uz laika skalas ir svarīga okupācijas vēstures liecība, taču raugoties uz to ar mūsdienu cilvēka acīm, tas apaudzis ar vēstures mītiem, radījis sekas, kuru klātbūtni joprojām vairāk vai mazāk jūtam un apzināmies šodien, pats par sevi (nereti arī tā sekas) ir vairāk vai mazāk pētīts un publiski skaidrots. Vairums ekspozīcijas hronoloģijā iekļautie okupācijas vēstures fakti un to sekas, lai gan akadēmiski pētīti, nebūt nav sabiedrībā plaši zināmi, kur nu vēl izskaidroti un izprasti, taču tie spēj kalpot kā lieliska viela sarunām par okupācijas vēsturi un tās mantojumu, tādējādi piedāvājot interesentiem iespēju izzināt ne vien okupāciju vēsturi, bet arī okupācijas vēstures mantojuma saikni ar mūsdienu sabiedrības problēmām.

Pirmās sarunas tēma 28. septembrī bija "Molotova-Ribentropa pakta sekas: to klātbūtne mūsdienu Latvijā un citviet pasaulē; vai un kā tās tikušas un joprojām tiek mazinātas, ko varam darīt, lai sekas veiksmīgāk izskaustu."

Sarunā piedalās Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošais pētnieks, Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes priekšsēdētājs Ainārs Lerhis; Agrākais diplomāts un Latvijas vēstnieks vairākās Eiropas valstīs Valdis Krastiņš. Sarunas moderatore: ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa


Otrās sarunas tēma 12. oktobrī bija "PSRS ultimāti un Sarkanās armijas ienākšana Latvijā, 1939-1940."

Sarunā piedalās Nacionālās Aizsardzības Akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mag.hist. Valdis Kuzmins. Saruna gan par to, kā tas notika toreiz, gan par to, vai vajadzēja vai nevajadzēja pretoties, kā arī meklējumi par šo notikumu nospiedumus mūsu vēsturiskajā atmiņā, apzinātas to sekas, vai un kādas joprojām jūtam dzīvojot šodienas Latvijā. Sarunas moderatore: ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa.

Nākamā diskusija no sarunu cikla norisināsies 26. oktobrī. 

Visas sarunas notiek ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" mājvietā, Pils ielas 12 pagalma ēkā Cēsīs.

Lai nodrošinātu sarunu pieejamību plašākam interesentu lokam, tās tiek filmētas un pēc tam ievietotas ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" YouTube kanālā

Sarunu ciklu rīko Ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" atbalsta fonds un tas top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Sarunu e-plakātu autori: Krista un Reinis Dzudzilo.


Plašāk par ekspozīciju "Sirdsapziņas ugunskurs"

1. Saruna cikla "Sarunas par Latvijas okupāciju vēsturi" diskusija 28. septembrī

2. Saruna ciklā "Sarunas par Latvijas okupāciju vēsturi" 12. oktobrī

Ekspozīcijas Facebook lapa

Kontaktinformācija:

Ekspozīcijas kuratore: Elīna Kalniņa
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  / mob.tālr.: 25445433

Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdis Pēteris Ozols
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!  / mob. tālr.: 29297513

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu