SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Annu Viduleju

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Annu Viduleju — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Annu Viduleju — Latvija 100

Datums:07.03.2018

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Annu Viduleju — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisori Annu Viduleju. Sarunas fokusā - filma "Homo novus" (pirmizrāde 2018. gada novembrī, producē "Film Angels Productions"). Anšlava Eglīša populārā romāna ekranizācija ar noslieci uz komēdiju – 30. gadu Latvijas mākslas pasaule, bohēmas virpuļi, uzcītīgi diletanti un talantīgi slaisti, panākumu reiboņi un realitātes paģiras... 

Pēc sarunas - filmas "Maestro" (1990, 56 min, Rīgas kinostudija) seanss. Anšlava Eglīša stāsta "Maestro" ekranizācija (režisors - Pēteris Krilovs, viens no pirmajiem Annas Vidulejas skolotājiem) – tā pati 30. gadu Latvijas mākslas pasaule, tikpat komiskā rakursā, galvenajā lomā spožs Eduards Pāvuls, viņa sievas lomā – tikpat spoža muzikoloģe Ligita Viduleja, režisores Annas Vidulejas mamma.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus.  

Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu