SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dzintru Geku

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dzintru Geku — Latvija 100

Vieta: Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dzintru Geku — Latvija 100

Datums:31.01.2018

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dzintru Geku — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisori un producenti Dzintru Geku. Sarunas fokusā – filma "Kurts Fridrihsons" (pirmizrāde 2018. gada septembrī, producē studija "Sibīrijas Bērni"). Dokumentālā filma pēc rakstnieces Gundegas Repšes scenārija – par izcilu mākslinieku un personību, kura gara spēku nespēj salauzt pat izsūtījums.

Pēc sarunas - filmas "Dieva putniņi" (2015, 85 min, "Sibīrijas Bērni") seanss. Izsūtījums un plašākā nozīmē atšķirtība no dzimtenes ir režisores un producentes Dzintras Gekas mūža tēma, un par to arī "Dieva putniņi" – pilnmetrāžas dokumentālā filma par tiem, kas gribēja izbēgt no Fridrihsona un citu izsūtīto likteņa, devās trimdā uz rietumiem unsatikās “dīpīšu”/pārvietoto personu nometnēs.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu