SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Edmundu Jansonu

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Edmundu Jansonu — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Edmundu Jansonu — Latvija 100

Datums:07.02.2018

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Edmundu Jansonu — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisoru Edmundu Jansonu. Animācijas režijas maģistra Edmunda Jansona autorvakars, kas apliecina tehnikas, žanra un stilistikas plašās iespējas – gan animēta dokumentālā filma, gan literatūras klasikā balstīts mūzikls pusaudžiem, gan virtuozi animācijas neierobežoto iespēju demonstrējumi.


Sarunas fokusā - filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" (pirmizrāde 2018. gada oktobrī, producē studija "Atom Art"). Animācijā veidots stāsts par Rīgas priekšpilsētā Maskačkā pavadītām vasaras brīvdienām, kas izvēršas riskantā un aizraujošā piedzīvojumā – bērni un runājoši suņi cīnās pret alkatīga kunga biznesa plāniem.

Pēc sarunas - filmas "Čiža acīm" (2007, 26 min, studija "Centrums") un studijas "Atom Art" filmu kolekcijas seansi: "Pavasaris Vārnu ielā" (2009, 24 min), "Kora turneja" (2012, 5 min), "Roņu sala" (2014, 7 min), "Starptautiskā Tēva diena" (2012, 5 min).

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu