SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Gintu Grūbi

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Gintu Grūbi — Latvija 100

Vieta: Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Gintu Grūbi — Latvija 100

Datums:10.01.2018

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Gintu Grūbi — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisoru un producentu Gintu Grūbi. Sarunas fokusā – filma "Lustrum" (pirmizrāde 2018. gada augustā, producē studija "Mistrus Media"). Dokumentāls pētījums par to, vai 20. gs. 90. gados veikta lustrācija un līdz ar to pagātnes izvērtēšana būtu palīdzējusi vai traucējusi Latvijas valsts pieaugšanai un tālākpastāvēšanai.

Pēc sarunas - filmas "Vairāk nekā dzīve" (2013, 52 min, "Mistru Media") seanss. Producents, scenārists un režisors Gints Grūbe ir studējis gan politikas zinātni un vēsturi, gan arī filozofiju, un varbūt tāpēc viņa radošā interese bieži fokusējas uz šķietami neatbildamiem jautājumiem – piemēram, „kā būtu, ja būtu” (projektā "Lustrum") vai "kā rodas māksla” (filmā "Vairāk nekā dzīve") – kā režisors Alvis Hermanis un aktieris Vilis Daudziņš veido savas izcilās izrādes.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu