SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Rozi Stiebru

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Rozi Stiebru — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Rozi Stiebru — Latvija 100

Datums:28.02.2018

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Rozi Stiebru — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisori Rozi Stiebru. Sarunas fokusā - filma "Saule brauca debesīs" (pirmizrāde 2018. gada novembrī, producē studija "Lokomotīve"). Glezniecisks un simbolisks stāsts, risināts komponista Jura Kaukuļa mūzikas pavadījumā, – par Saules meitu (Latviju), kuru no šūpuļa nozog Tumsas valdniece, bet izglābj un atbrīvo ķekatnieki, liekot lietā drosmi un attapību.

Pēc sarunas - filmu seansi (Rozes Stiebras filmu izlase): "Zelta sietiņš" (1975, 10 min, "Telefilma-Rīga"), "Zaķīšu pirtiņa" (1979, 9 min, "Telefilma-Rīga"), "Kabata" (1983, 9 min, "Telefilma-Rīga"), "Man vienai māsiņai" (1983, 9 min, "Telefilma-Rīga") un "Spēlēju dancoju" (2007, 33 min, "Dauka").

Latvijas zīmētās animācijas pamatlicēja Roze Stiebra ir arī izveidojusi un vairāk nekā 40 gadus kopusi īpašu žanru Latvijas animācijā – muzikālās filmas, kuru pamatā ir trīs vienlīdz vērtīgi elementi, žanra profesionāļu veidoti: dzeja, mūzika un attēls.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu