Simtgades klubu nakts

Simtgades klubu nakts — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Simtgades klubu nakts — Latvija 100

Datums:18.11.2017

Jau otro gadu Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja jeb Svētku rota turpina Latvijas 90. dzimšanas dienā aizsākto tradīciju 18. novembrī aicināt klubus un izklaides vietas atskaņot tikai pašmāju mūziku. Šogad aicinājumam piedalīties Simtgades klubu naktī atsaukušās 78 vietas Latvijā un arī ārpus tās robežām.

SIMTGADES KLUBU NAKTS LATVIJĀ

SIMTGADES KLUBU NAKTS RĪGĀ

Līdz rīta gaismai pašmāju mūzikas ritmos varēs dejot tādos Rīgas naktsklubos kā “Nemiers”, “Vinilbārs”, “HHC”, “Sapņi un Kokteiļi”, “Shot Bar”, folkklubs “Ala Pagrabs”, “Greenwood”, “Lokal House”, “Cafe Leningrad”, “Latvijas 1. Rokkafejnīca”, “Hāgenskalna komūna”, “Just” u.c. Savukārt ārpus Rīgas 18. novembra ballītes notiks mūzikas klubā “Jelgavas krekli”, “FonoKlubs” Cēsīs, Madonas novada tautas namā KALNAGRAVAS, “Kultūras nams Wiktorija” un “Fontaine Palace” Liepājā, klubā “B52” Talsos, Rēzeknes Ausmeņa Kebabā un Balsam bārā Londonā. Uzticams Simtgades klubu nakts dalībnieks ir bārs “Ezītis Miglā”, kas svētkus svin visos piecos Rīgas bāros, kā arī filiālēs Ogrē un Daugavpilī. Bāra īpašnieks Rolands Undzēns atklāj, ka ar lielu prieku un lepnumu iesaistās iniciatīvā Simtgades klubu nakts:

“Mēs to darām mīlestības pret Latviju dēļ, mīlestības pret labu mūziku un mīlestības pret labu atmosfēru mūsu kafejnīcās. Aicinām visus, kuriem nav svētku plānu, pielikt Latvijas karodziņu pie jakas un doties svinēt. Tai skaitā pirms vai pēc salūta laipni gaidīti visi būs arī "Ezītī"!”

Svarīgi, ka šogad Simtgades klubu nakts piederības zīmi varēs redzēt ne tikai pie klubu namdurvīm, bet arī pie dažādām kafejnīcām un restorāniem. Latviešu mūzikas kompozīcija komplektā katrai kafijai nāks kafejnīcā “Ocafe” Ogrē, kā arī vairākās “Caffeine” ķēdes kafejnīcās Rīgā. Savukārt svētku maltīti latviešu mūzikas pavadībā baudīt varēs tādās vietās kā “Austra”, restorānā “Terra” un “Pagalms”, kafejnīcā “Andalūzijas Suns”, “3 Pavāru restorānā” , “TexMex” restorānos Rīgā un ārpus tās, picērijās “2 Tomāti” Ikšķilē un Ogrē.

Svētku Rota kopā ar Latvijas Radio Pieci.lv ikvienam Simtgades klubu nakts dalībniekam piedāvā īpašu dziesmu izlasi, ko atskaņot svētku vakarā. Tomēr katra paša svētku svinētāja ziņā ir mūzikas izvēle - apmeklētājiem tiks piedāvāti īpaši veidoti DJ seti, dažādu grupu un mākslinieku uzstāšanās, kā arī īpaši svētkiem veidoti priekšnesumi. Piemēram, M. Pūres restorāna vadītāja Iveta Zāģere norāda, ka Ogrē 18. novembra vakarā valdīs īpaši latviska noskaņa:

“Mēs katru gadu svētku vakarā cenšamies priecēt apmeklētājus ar kādu dzīvās mūzikas priekšnesumu. Šogad restorāna apmeklētājus ar latviskiem dziedājumiem kokles spēles pavadībā priecēs māksliniece Jolanta Kalniņa.”

Svētku mielastu ir sarūpējis pavārs Jānis Biguns, kurš izveidojis īpašu 18. novembra ēdienu un dzērienu karti, kas būs pieejama vairākās akcijas vietās.

Savukārt par svinību vizuālo noformējumu gādās Sabīne Moore, kura, iedvesmojoties no dažādiem Latviju un latviešus raksturojošiem simboliem un tēliem, izveidojusi instalācijas, kas būs apskatāmas gan Rīgas, gan reģionu izklaides vietās.

Bet, kā jau jebkurai ballītei, arī šai vajag sagatavoties. Par sagatavošanās darbiem gādā radio Pieci.lv, kas katru darba dienas vakaru rubrikā “Pilnīgs Simts” atskaņo dažādos laikos tapušas kompozīcijas, kuras izvēlējušies  mūzikas žurnālists Jānis Žilde, kultūras žurnāliste un redaktore Nora Rieksta, kā arī Pieci.lv programmu vadītāji.

Tāpat radio ēterā tiks translētas trīs 18. novembra “iesildīšanas” ballītes, kas notika 10. novembrī “Ogres Ezītī miglā”, 11. novembrī “FonoKlubā” Cēsīs un 12. novembrī “Kultūras namā Wiktorija” Liepājā.

Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017. gada aprīļa līdz 2021. gada janvārim, aptverot galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un liek pamatus valsts rītdienai.

Papildu informācija:
Ako Kārlis Cekulis 
Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja
Projekta “Simtgades klubu nakts” vadītājs
27580011, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Rada un dara: Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu