Simts budēļi Meteņos Vecumnieku novadā!

Simts budēļi Meteņos Vecumnieku novadā! — Latvija 100

Vieta Vecumnieku novads

Simts budēļi Meteņos Vecumnieku novadā! — Latvija 100

Datums:16.02.2018 — 17.02.2018

Īstais Zemgales BUDĒLIS, kurš dzīvo Vecumnieku novadā, aicina visus kopīgi sagaidīt pavasari aktīvi iesaistoties Meteņu svinībās Vecumnieku novadā 2018. gada 16. un 17. februārī!

Svētku ietvaros piedzīvosim dažādu maskoto tēlu izdarības novada lauku sētās, danču vakaru Vecumnieku tautas namā, simts Zemgales budēļu un citu maskoto tēlu gājienu uz Vecumnieku Jauno ezeru un tradicionālās Meteņu svinības ezera krastā.

Tradicionāli Budēlis – tēvainis ir Meteņu centrālais tēls, vīrišķās enerģijas piepildīta maska, kurai raksturīga no rudzu vārpām veidota konusveida cepure, otrādi vilkts aitādas kažoks, aizsegta seja, skaļa, “budinoša” uzvedība, ar kuras palīdzību tas modina dabu, un dažādi vīrišķo auglību simbolizējoši atribūti. Šī tēla izcelsme meklējama tieši Zemgales tradīcijā, tāpēc “Meteņi Vecumnieku novadā” organizatori uzstādījuši mērķi – Latvijas valsts simtgades gadā – 2018. gada februārī vienot masku gājienā vismaz simts Vecumnieku novada Budēļus.

Aicinām Zemgales patriotus, kolektīvus, amatiermāksliniekus, sevišķi staltos Zemgales vīrus un viņu ģimenes iesaistīties Meteņu svinībās Vecumnieku novadā un kļūt par daļu no šī vēsturiskā masku gājiena. Tā ir patiesi aizraujoša pieredze, kas ļauj, ne tikai jautri un aktīvi pavadīt savu laiku, bet arī atklāt savu dziļāko būtību, kas sakņota mūsu senču izpratnē par pasaules kārtību.

Sīkāka informācija par iespēju piedalīties “Meteņi Vecumnieku novadā” aktivitātēs un Simts budēļu masku gājienā pieejama pa tālr. 29451787 (Vita), 29472990 (Irita) vai rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Uz tikšanos ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētkos Vecumnieku novadā! 

PROGRAMMA:

Plkst. 10:00 – 12:00

Maskotie gājieni novada lauku sētās

Piedalies maskoto tēlu izdarībās, aizbiedējot ziemu un ienesot sētā auglīgo pavasari

Plkst. 11:00 – 12:00

Budēļa maskas darināšanas meistardarbnīca Vecumnieku tautas namā

Izgatavo pats savu budēļa cepuri un iepazīsti Meteņu tradīciju kopā ar Bārbeles folkloras kopu “Tīrums”

Plkst. 13:00

Simts Zemgales budēļu un citu maskoto tēlu gājiens no Vecumnieku centra līdz Jaunā ezera krastam

Gājienā aicināti piedalīties visi interesenti, izrādot izvēlētās maskas dabu! (sīkāka informācija par gājienu un iespēju tajā iesaistīties pa tālruni 28667825)

Plkst. 13:30 – 15:30

Meteņi Jaunā ezera krastā

Maskoto tēlu izrādīšanās, jautras izdarības, staltāko zemgaliešu spēkošanās, rotaļas, salmu skulptūras dedzināšana, Meteņdienas putra.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu