"Spēlēju, dancoju". Latvijas Nacionālās operas jauniestudējums valsts simtgades zīmē

"Spēlēju, dancoju". Latvijas Nacionālās operas jauniestudējums valsts simtgades zīmē — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā opera un balets (Aspazijas bulvāris 3, Rīga)

"Spēlēju, dancoju". Latvijas Nacionālās operas jauniestudējums valsts simtgades zīmē — Latvija 100

Datums:26.09.2019

Latviskajiem mītiem un simboliem caurvītā opera "Spēlēju, dancoju", ko pēc Raiņa lugas motīviem radījuši divi latviešu tautai nozīmīgi Imanti, komponists Imants Kalniņš un rakstnieks Imants Ziedonis, mūsu opernamā tika pirmizrādīta 1977. gada 30. decembrī. Iestudējuma muzikālo vadību toreiz uzņēmās pats komponists, ar viņu kopā strādāja diriģents Aleksandrs Viļumanis un režisors Mihails Kublinskis. Vēlāk opera Spēlēju, dancoju uz Latvijas Nacionālās operas skatuves atdzimusi tikai koncertuzveduma formātā 2011. un 2012. gadā.

“Un ar ko īsti Tots cīnās? Ar Kungu? Ar velniem? Kurš ir lielākais veicamais pretspēks?” vaicā Ziedonis esejā, ko veltījis Raiņa nozīmīgajam darbam.

Latvijas simtgades zīmē par šiem jautājumiem atkal rosinās domāt topošā operas "Spēlēju, dancoju" jauniestudējuma radošā komanda: muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, režisore Laura Groza-Ķibere, kas LNO debitēja ar Ērika Ēšenvalda operu "Iemūrētie", dramaturgs Evarts Melnalksnis, scenogrāfijas autors Miķelis Fišers un kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka. 

Pirmizrāde plānota 26. septembrī. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu