Starptautiska zinātniska konference “Baltijas grāmata 1918–1940”

Starptautiska zinātniska konference “Baltijas grāmata 1918–1940” — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Starptautiska zinātniska konference “Baltijas grāmata 1918–1940” — Latvija 100

Datums:14.03.2019

14. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiska zinātniska konference “Baltijas grāmata 1918–1940”.

PROGRAMMA

Konferencē ar referātiem uzstāsies vadošie Baltijas valstu 20. gadsimta grāmatniecības pētnieki, piedāvājot padziļinātu ieskatu reģiona grāmatrūpniecības attīstībā starpkaru periodā.

Daudzveidīgais grāmatu klāsts, kas tika publicēts Latvijā, Igaunijā un Lietuvā pagājušā gadsimta 20.–30. gados, liecina par valstiskuma nodrošināto uzplaukumu izdevējdarbībā, rosīgu privāto iniciatīvu un mērķtiecīgi veidotu valsts politiku šajā nozarē. Referenti iepazīstinās ne tikai ar Baltijas valstu izdevējdarbību, bet arī tā laika populāro lasāmvielu un profesionālās vides centieniem popularizēt grāmatas un lasīšanu vispār.

Konference tiek organizēta projekta “Ceļojošā izstāde “Tiks aizliegts. Baltijas grāmata 1918–1940”” noslēguma posmā. Referentu vidū – visi izstādes tapšanā iesaistītie Igaunijas, Latvijas un Lietuvas grāmatzinātnieki. 2018. gadā izstāde bija skatāma Viļņā, Martīna Mažvīda Lietuvas Nacionālajā bibliotēkā, Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā un 1. novembrī atklāta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pēc konferences norises izstāde būs aplūkojama vēl 10 dienas – līdz 24. martam. Ieeja bez maksas.

Aicinām ik vienu interesentu piedalīties konferencē, iepriekš aizpildot reģistrācijas anketu: ej.uz/Gramatniecibas_konferenci

Laikposmu no 1918. līdz 1940. gadam mēdz dēvēt par zelta laikmetu Baltijas grāmatniecībā. Daudz kas notika pirmo reizi: valstiskums bija nodrošinājis netraucētas attīstības iespēju, beidzot bija pieejama pilna cikla izglītība nacionālajās valodās, nozaru pētnieki bija ieguvuši iespēju publicēties augstskolu un zinātnisko institūtu apgādos, lasīšana ļāva gūt gan zināšanas, gan pilnvērtīgu izklaidi kā laukos, tā pilsētā. Lasīja un savu inteliģenci vairoja visi sociālie slāņi, autoriem pavērās iespēja daudzveidīgai un brīvai jaunradei, valsts iesaistījās grāmatu popularizēšanā un atbalstā grāmatniecībai. Gan tirāžas, gan grāmatu māksla sasniedza līdz šim nebijušas virsotnes.

Projekts “Baltijas grāmata” norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

 

Papildu informācija:
Marta Dziļuma
Informācijpratības, medijpratības un mūžizglītības projektu koordinatore
Bibliotēku attīstības centrs
Attīstības departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tel.: +371 2 6683038
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu