Starptautiskais jauniešu mūzikas festivāls AVANTI!

Starptautiskais jauniešu mūzikas festivāls AVANTI! — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Starptautiskais jauniešu mūzikas festivāls AVANTI! — Latvija 100

Datums:01.11.2017 — 31.12.2018

Avanti!” ir starptautiskais jauniešu mūzikas festivāls, kā arī mūzikas un mākslas izglītības programma, kas jau piecus gadus ir bagātinājusi kultūras dzīvi Latvijā. 2017. gadā 10 festivāla koncertos piedalījās vairāk nekā 150 dalībnieku un tos apmeklēja vairāk nekā 4000 cilvēku. Savukārt meistarklasēs piedalījās 72 dalībnieki.

Klasiskajai mūzikai ir būtiska nozīme cilvēku dzīvē, un to pierāda gan daudzie jauno mākslinieku priekšnesumi, gan augošais publikas skaits. Tas ir neapstrīdams apliecinājums tam, ka arī mūsdienu tehnoloģiju laikmetā mūzika joprojām ir vajadzīga un interese par to nezūd.

Klasiskās mūzikas klausīšanās rada stabilitātes sajūtu, kas mūsdienu jauniešu trauksmainajiem prātiem ir īpaši nepieciešama. Mūzikas klausīšanās attīsta jaunu cilvēku koncentrēšanās spējas, rosina iztēli, ļauj darboties fantāzijai un asina jūtas, kas ir būtisks priekšnoteikums, lai saglabātu cilvēcību.

Katra jauna izpildītāju paaudze sniedz savu ieguldījumu kultūras eksistencei un mantojumam, jo katra paaudze mūziku lasa no jauna. Rodas aizvien jaunas interpretācijas, kas pierāda klasiskās mūzikas aktualitāti. Klausoties koncertus, publika saņem apliecinājumu, ka tradicionālās vērtības nezūd, un, saskaroties ar lielo mūzikas mākslu, sajūt piederību un kopību ar visu cilvēci.

Jauniešu festivāls un mākslu programma „Avanti!” cenšas nojaukt robežas, kas pastāv starp dažādām kultūras formām. Sadarbība ar vairākiem Rīgas muzejiem sniedz klausītājiem iespēju koncerta dienā bez maksas apmeklēt arī muzeju izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas, kā arī iepazīt vēsturi un arhitektūru. Festivāls pulcē ap mūziku un blakus mākslām jauniešus, kas spēlē un dzied, un tos, kas klausās, un viņi kopā veido mūsu nākotnes neatņemamu sastāvdaļu.

Pats festivāls ir pasākums, kurš ilgst mēnesi, bet tā sniegtie augļi ir bagātīgi, jo gan klausītāji, gan mākslinieki pēc tam pulcējas kā vienota publika citos koncertos un pasākumos, kur mūzikai atvēlēta galvenā loma. Programma „Avanti!” turpinās visu gadu vairākās sesijās, kuru ietvaros notiek atlases, koncerti, meistarklases, radošie braucieni un koncerti-lekcijas visai ģimenei.

Festivāla forma ir dzīvotspējīga un var mainīties kopā ar laikmetu, un to var piepildīt ar daudzveidīgu saturu atkarībā no katra gada prioritātēm. Būtiski, ka katram festivāla „Avanti!” koncertam ir sava koncepcija, kas saistīta vai nu ar konkrēto laikmetu, vai ar specifisku mūzikas instrumentu, vai ar mākslas izstādi, kā, piemēram, M. Čurļoņa izstādi, kas notika Rīgas Biržā. Tā kā visos festivāla „Avanti!” koncertos tiek sniegti nelieli skaidrojumi par attiecīgo laikmetu, komponistiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem, kas notiek sarunu veidā, neformāli izglītojot auditoriju, nenoliedzama ir festivāla izglītojošā loma jaunatnes un visas sabiedrības vidū.

Festivālam šogad līdzās arī pavisam jauna iniciatīva – koncertlekciju cikls visai ģimenei “JAUNĀ FILHARMONIJA”. 

Sākot ar 2016. gadu programmā ir iekļauti arī koncerti-lekcijas (cikls “Jaunā Filharmonija”) visai ģimenei, kuri notiek Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Cikls ir domāts skolas vecuma bērniem, veltot īpašu uzmanību jaunas paaudzes kultūras līmeņa attīstībai un kultūras izglītībai.

Latvijā ir plašs kultūras piedāvājums, bet, strādājot pie mūsu programmas jau četrus gadus, mēs redzam, ka mūzikas un mākslas programma „Avanti!”, festivālu ieskaitot, piedāvā pavisam svaigu skatījumu uz mūzikas un mākslas formām, sākot jau no pašas bērnības, un palīdz radoši attīstīt jebkuru dalībnieku un klausītāju.

Programma „Avanti!” ir ļoti kodolīgs komplekss, visaptveroša vienība, kur kopā mijas mūzika, māksla, izglītība un kultūras interešu veidošana.  

Informācija: www.hbf.lv

Rada un dara: HERMAŅA BRAUNA FONDS

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu