Starptautisks baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts"

Starptautisks baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālās operas Lielā zāle

Starptautisks baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts" — Latvija 100

Datums:19.03.2019

Starptautisks baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts" — Latvija 100

Laiks:19:00

19. martā Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē notiks starptautiskais baleta koncerts "Lieliskais baleta gadsimts".

Simtgades laiks ir kā robežlīnija, kas ļauj atskatīties uz mūsu valsts un arī Latvijas baleta sasniegumiem. Starptautiskajā baleta koncertā "Lieliskais baleta gadsimts" vēlamies godināt izcilākos horeogrāfus, Latvijas baleta izaugsmes stūrakmeņus, kas veidojuši tā spilgtākās un spēcīgākās kvalitātes. Latvijas baleta vecmeistaru ieguldījums Latvijas kultūras attīstībā ir novērtēts un izcilākās baleta personības – ierakstītas Latvijas Kultūras kanonā.

 

Ar moto “es negribu iet prom no savām saknēm, tik smelties spēkus savai rītdienai” koncerts vienkopus pulcēs Latvijas Nacionālā baleta solistus un māksliniekus, kā arī triju Baltijas valstu baletskolu – Tallinas baleta skolas, Lietuvas Nacionālās M. K. Čurļoņa mākslu skolas un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas talantīgos audzēkņus. Viņu sniegumā uz skatuves iemirdzēsies gan atjaunotas Latvijas vecmeistaru horeogrāfijas no pērnā gadsimta, gan arī 21. gadsimtā radītie baletmeistaru oriģināldarbi (Osvalda Lēmaņa, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Jevgeņija Čangas, Aleksandra Lemberga, Irēnas Strodes, Janīnas Pankrates, Jura Kaprāļa, Tamāras Vītiņas, Valentīna Bļinova, Aivara Leimaņa, Litas Beiris, Regīnas Kaupužas, Olgas Žitluhinas, Elzas Leimanes, Milanas Komarovas un Antona Freimana horeogrāfijas).

 

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Avots: www.opera.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu