Kultūrtelpa "Strops" | Māris Šverns un Madara Gruntmane - "Sinhronais tulkojums"

Kultūrtelpa "Strops" | Māris Šverns un Madara Gruntmane - "Sinhronais tulkojums" — Latvija 100

Vieta Ēbelmuižas parks (Zaļenieku iela 21, Rīga)

Kultūrtelpa "Strops" | Māris Šverns un Madara Gruntmane - "Sinhronais tulkojums" — Latvija 100

Datums:16.07.2020

Kultūrtelpa "Strops" | Māris Šverns un Madara Gruntmane - "Sinhronais tulkojums" — Latvija 100

Laiks:19:00 — 20:00

16. jūlija vakarā kultūrtelpā "Strops" Ēbelmuižas parkā ar dzejas un mūzikas programmu "Sinhronais tulkojums" uzstāsies mūziķi Māris Šverns un Klāvs Lauls un dzejniece Madara Gruntmane.

"Sinhronais tulkojums" ir grupas "Baložu pilni pagalmi" dalībnieka Māra Šverna un dzejnieces Madaras Gruntmanes dziesmu programma, kuras saturu veido pavisam deviņas oriģinālkompozīcijas. 

Nosaukums "Sinhronais tulkojums" trāpīgi ilustrē Šverna un Gruntmanes sadarbību, cenšoties mūzikā tiešā veidā atdzīvināt dzejas emocijas un noskaņas.

Paši autori par sadarbību teic, ka tajā abiem ir izdevies precīzi "nolasīt" un "norakstīt" otra domāto un teikto, kā vārdos, tā skaņās. Visas albuma dziesmas tapušas ar Madaras Gruntmanes vārdiem, izmantojot dzejoļus no izdevniecības "Neputns" paspārnē laistajiem dzejoļu krājumiem "Narkozes" un "Dzērājmeitiņa". Visu dziesmu mūzikas autors ir Māris Šverns.

Skaņu ierakstu albums "Sinhronais tulkojums" tika izdots 2019. gada jūnijā un ir pieejams interneta vietnēs "Spotify" un "Bandcamp".

Kultūrtelpas "Strops" Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas gadā un šogad Rīgas pilsētā darbosies jau ceturto sezonu. Iepriekšējos gados tās pabijušas arī Mežaparka un Ķengaraga apkaimēs, bet šogad, tāpat kā pērn, "Stropu" pasākumi notiks Ziepniekkalnā un Pļavniekos.

Pasākumu programma Pļavniekos

Pasākumu programma Ziepniekkalnā

 

Ar detalizētu pasākumu programmu var iepazīties tīmekļa vietnē kultura.riga.lv, kā arī sociālās saziņas tīklā "Facebook" – facebook.com/kulturtelpasstropi/.

Ņemot vērā, ka, apmeklējot publiskus pasākumus, aizvien nepieciešams ievērot piesardzību – šajā sezonā programmas uzsvars likts uz pasākumiem bez interaktīviem elementiem, tāpat katram dalībniekam būs pieejama atsevišķa sēdvieta, ievērojot distanci. Apmeklētāji aicināti ierasties uz pasākumiem un ieņemt sēdvietas laicīgi, izvairoties no pulcēšanās.

Kultūrtelpas "Strops" norisi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Aktivitāšu programmu organizē biedrība "I Did It".

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu