Svinīgs pasākums, veltīts Latvijas–Krievijas miera līguma parakstīšanas 100. gadadienai

Svinīgs pasākums, veltīts Latvijas–Krievijas miera līguma parakstīšanas 100. gadadienai — Latvija 100

Vieta Rīgas pils

Svinīgs pasākums, veltīts Latvijas–Krievijas miera līguma parakstīšanas 100. gadadienai — Latvija 100

Datums:11.08.2020

Svinīgs pasākums, veltīts Latvijas–Krievijas miera līguma parakstīšanas 100. gadadienai — Latvija 100

Laiks:14:00

Otrdien, 11. augustā, plkst. 14.00 Rīgas pilī notiks svinīgs pasākums par godu Latvijas–Krievijas miera līguma parakstīšanas 100. gadadienai. Norises laikā tiks demonstrēts pēc Ārlietu ministrijas pasūtījuma Latvijas Televīzijas veidots dokumentāls videomateriāls "Latvijas–Krievijas miera līgumam 100", kā arī būs apskatāms miera līguma oriģināls.

Atceroties vēsturisko notikumu, pasākumā klātesošos uzrunās Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Pēc tam paredzēta aptuveni 40 minūšu gara Latvijas, Igaunijas, Somijas un Polijas ārlietu ministru diskusija angļu valodā (tiks nodrošināts sinhronais tulkojums uz latviešu valodu), ko moderēs Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore, politoloģe Žaneta Ozoliņa.

Pasākums tiks straumēts tiešraidē Valsts prezidenta YouTube profilā (presidentlv), tīmekļvietnē www.president.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook (egilslevitslv) un Twitter (@Rigas_pils).

Pirms 100 gadiem, 1920. gada 11. augustā, tika noslēgts Latvijas un Krievijas miera līgums – pamats ilglaicīgai abu valstu līdzās pastāvēšanai un sadarbībai. 

Miera līgums sastāvēja no 23 pantiem, un līguma otrajā punktā "Krievija bez ierunām" atzina "Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem" atsacījās "no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi". Līdz ar miera līguma noslēgšanu bija beidzies 628 dienas ilgais Latvijas Neatkarības karš. Latvija bija izcīnījusi neatkarību un varēja uzsākt grūto valsts būvniecības darbu.

Avots: www.president.lv

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu