Tematiska krājuma izlase "No autonomijas līdz neatkarīgai valstij"

Tematiska krājuma izlase "No autonomijas līdz neatkarīgai valstij" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Tematiska krājuma izlase "No autonomijas līdz neatkarīgai valstij" — Latvija 100

Datums:23.10.2018 — 25.02.2019

No 23. oktobra līdz 25. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā cikla "Latvijai 100" ietvaros apskatāma tematiska krājuma izlase "No autonomijas līdz neatkarīgai valstij". Ieeja bez maksas.

Ideja par Latvijas kulturālo un politisko autonomiju, kas laika gaitā pārauga prasībā pēc pilnīgas valstiskas neatkarības, tautā un sabiedrības vadošajos slāņos kļuva populāra Pirmā pasaules kara notikumu gaitā. Tomēr autonomijas idejas aizsākumi saistāmi ar 20. gs. miju un tādiem latviešu sabiedriskajiem darbiniekiem kā Miķelis Valters, Marģers Skujenieks, Pēteris Zālīte u. c., kuri savās publikācijās sāka iztirzāt jautājumus par latviešu apdzīvoto teritoriju apvienošanu un tautas pašnoteikšanās tiesībām.

LNB Nozaru literatūras centra tematiskā krājuma izlase "No autonomijas idejas līdz neatkarīgai valstij" piedāvā ieskatu virknē darbu un publikāciju, kas ļauj izsekot Latvijas autonomijas, vēlāk – neatkarības idejas attīstībai līdz pat 1918. gada sākumam. Tobrīd neatkarības ideja bija pilnībā nobriedusi un spēja apvienot gan pilsoniski nacionālos, gan kreisos politiskos spēkus un sākās cīņa par neatkarīgas valsts izveidi.

 

Papildu informācija:
Maija Krūmiņa
Nozaru informācijas eksperts
Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava
Nozaru literatūras centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Tālr.: 67716206

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu