TV iestudējums "Neatkarības stundas"

TV iestudējums "Neatkarības stundas" — Latvija 100

Vieta LTV1 un Replay.lv

TV iestudējums "Neatkarības stundas" — Latvija 100

Datums:11.08.2020

TV iestudējums "Neatkarības stundas" — Latvija 100

Laiks:22:05

TV iestudējums "Neatkarības stundas" ir stāsts par lēmumiem, pārliecībām un personībām, kas radīja ideju par Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, vienā no sarežģītākajiem tās vēstures posmiem - Latvijas Neatkarības karā.

1918.-1920. gadā Latvijas teritorijā sadūrās topošās Latvijas Republikas, Padomju Krievijas un Stučkas marionešu valdības, vācbaltiešu baronu, karu zaudējušās Vācijas, jaundibināto kaimiņvalstu un Rietumu lielvalstu intereses. Kā šajā karā uzvarēja ideja par brīvu Latviju, stāsta divu valsts dibinātāju un sociāldemokrātu līderu - Friča Mendera un Bruno Kalniņa personīgās atmiņas.

TV iestudējuma "Neatkarības stundas" autors ir scenārists un dramaturgs Matīss Gricmanis, zināms kā filmu "Jelgava 94'", "Tēvs Nakts" un TV drāmas "Sarkanais mežs" scenārists. Scenārija līdzautors un vēstures konsultants ir vēsturnieks Kārlis Sils, bet iestudējuma režisore ir Elizabete Mežule - Gricmane. Iestudējuma aktieru ansambli veido daudzveidīgs aktieru ansamblis - Kaspars Znotiņš (Fricis Menders), Reinis Boters (Bruno Kalniņš), Mārtiņš Egliens (Kārlis Ulmanis), Ģirts Krūmiņš (Miķelis Valters), Bruno Bitenieks, Ance Muižniece, Kārlis Krūmiņš un citi, kā arī Zemessardzes orķestra mūziķi. Iestudējuma producente ir Lelde Prūse. Iestudējums tapis ar Aizsardzības ministrijas atbalstu.Īpaši šim TV iestudējumam un par godu Neatkarības kara beigu gadadienai Zemessardzes orķestris laidis klajā jaunu dziesmu "Varoņus meklējot". Dziesmas mūziku radījusi komponiste, Zemessardzes orķestra mūziķe Inga Meijere, bet teksta autors ir Matīss Gricmanis. Dziesmu ieskaņojis Zemessardzes orķestris Nacionālo bruņoto spēku Galvenā diriģenta un Zemessardzes orķestra priekšnieka kapteiņa Anda Kareļa vadībā. Solisti ir Zemessardzes orķestra mūziķi Luīze Krasta un Jānis Igaunis. Dziesmas video versija uzņemta sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. 

Ar TV iestudējuma pirmizrādi LTV1 11. augusta vakarā plkst. 22.05 noslēgsies Latvijas Neatkarības kara un Latvijas armijas simtgade, kas ar gandrīz 80 dažādiem pasākumiem, iesaistot pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, tika atzīmēta pusotra gada garumā.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu