Uzzīmē grāmatās atrasto Ugāli!

Uzzīmē grāmatās atrasto Ugāli! — Latvija 100

Vieta Ventspils novads

Uzzīmē grāmatās atrasto Ugāli! — Latvija 100

Datums:01.09.2017 — 30.12.2017

Viens no Ugāles bibliotēkas darbības virzieniem ir kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšana, saglabāšana un popularizēšana. Latvijas valsts simtgade ir īstais laiks, lai to aktualizētu: izceltu dzimtā novada savdabību un unikalitāti, iedzīvotājos attīstītu patriotisma, lepnuma un piederības jūtas savam pagastam. Lai to realizētu, bibliotēka sabiedrībai vēlas prezentēt daiļliteratūrā aprakstītus vēsturiskus notikumus Ugālē.

Ir apzināts 21 daiļdarbs un tajos atrodami 35 apraksti par Ugāli. Sabiedrība līdz šim nav pietiekami iepazīstināta ar šo kultūrvēsturisko mantojumu, un tas nav pietiekami popularizēts. Lai vēstījums sasniegtu pēc iespējas plašāku auditoriju, literārais mantojums jāparāda interesantā, netradicionālā formā. Ugāles mākslas studija ir apņēmusies radīt 10 gleznas ar citātos aprakstītajiem sižetiem.

Projekta noslēgumā tiks atklāta Ugāles mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde un literatūras izstāde “Grāmatās atrastā Ugāle”. Vēlāk gleznas tiks izliktas Ugāles bibliotēkā un kalpos gan kā informatīvs materiāls, gan kā dizaina elements, rādot Ugāles bagātības – Latvijā pazīstamu rakstnieku tekstus par Ugāli un talantīgus cilvēkus, kas tekstu spēj pārvērst gleznā.

Rada un dara: Ugāles bibliotēka

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu