Vēstures mirkļu pietura "Latgales atbrīvošanai – 100"

Vēstures mirkļu pietura "Latgales atbrīvošanai – 100" — Latvija 100

Vieta Latgales Kultūrvēstures muzejs (Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne)

Vēstures mirkļu pietura "Latgales atbrīvošanai – 100" — Latvija 100

Datums:21.01.2020

Vēstures mirkļu pietura "Latgales atbrīvošanai – 100" — Latvija 100

Laiks:14:00

21. janvārī, plkst. 14.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Vēstures mirkļu pietura "Latgales atbrīvošanai – 100".

1919. gada nogalē Latvijas bruņotajiem spēkiem izdevās sakaut Pāvela Bermonta vadīto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju. Neskatoties uz to, valsts austrumi – Latgale, joprojām atradās Padomju Krievijas Sarkanās armijas 15. armijas kontrolē. Pirms simts gadiem, 1920. gada janvārī Latvijas un Polijas bruņotie spēki uzsāka reģiona atbrīvošanas operāciju, kas sekmīgi noslēdzās 1. februārī, kad tika sasniegta Latvijas etnogrāfiskā robeža. Viena no stratēģiski nozīmīgākajām apdzīvotajām vietām bija Rēzekne, kuru Latvijas armija atbrīvoja 21. janvārī. Smagās kaujas iezīmēja ne tikai "fizisku" Latgales atbrīvošanu, bet arī tās pilnvērtīgu iekļaušanos jaunizveidotajā Latvijas valstī. Šiem notikumiem ir nenovērtējama vieta mūsu valsts vēstures lappusēs.

Vēstures mirkļu pieturā ielūkosimies gadsimtu senajos notikumos. Ar prezentācijām uzstāsies Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks zinātniskajā darbā Juris Ciganovs, kā arī Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks Agris Šmits.

Šajā vēsturiskajā dienā gaidīsim ikvienu interesentu. Ieeja pasākumā – brīva! 

 

Informāciju sagatavoja:

Kaspars Strods,
Latgales Kultūrvēstures muzeja speciālists kultūrvēstures jautājumos
Tālr. 64622464

 

// Attēlā: 1. Liepājas kājnieku pulka karavīri Latgales frontē, 1920. gads. Foto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu