Ziemeļlatgales izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts – festivāls “Taures skan Baltinavā!”

Ziemeļlatgales izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts – festivāls “Taures skan Baltinavā!” — Latvija 100

Vieta Baltinavas novads

Ziemeļlatgales izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts – festivāls “Taures skan Baltinavā!” — Latvija 100

Datums:04.06.2017

Ziemeļlatgales izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts – festivāls “Taures skan Baltinavā!” — Latvija 100

Laiks:15:00

Šī gada 4. jūnijā plkst. 15.00 Baltinavas muižas parka estrādē notiks Ziemeļlatgales izglītības iestāžu pūtēju orķestru koncerts – festivāls “Taures skan Baltinavā!”.

Festivāls, kurš notiks jau otro reizi, šogad veltīts Latgales kongresa simtgadei. Pūtēju orķestri, kas visos laikos veidojuši kultūras dzīvi Latgalē, vienosies kopīgās melodijās, atgādinot, ka pūtēju orķestru īpašais skanējums ir bijis un būs būtiska daļa no latviešu un latgaliešu identitātes, kurā jau pirms simts un vairāk gadiem iekodēts mūsu vienotības spēks.

Festivālā piedalīsies Balvu Mūzikas skolas orķestris, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, Rēzeknes 5.vidusskolas orķestris, Rēzeknes 6. vidusskolas orķestris.

Koncerta otrajā daļā klausītājus priecēs festivāla īpašie viesi – Ieva Kerevica un Mirage Jazz Orchestra ar programmu "Vasaras vakara ceļojums". 

Mirage Jazz Orchestra dibināts 2004. gadā, un, pateicoties vadošo džeza mūziķu dalībai tajā, kolektīvs uzskatāms par vienu no galvenajiem Latvijas džeza un populārās mūzikas tradīciju turpinātājiem un kopējiem. Mirage Jazz Orchestra Laura Amantova vadībā sniedzis neskaitāmus koncertus gan Latvijā, gan ārpus tās robežām, piedalījies starptautiskos džeza mūzikas festivālos, TV un radio šovos.

Latviešu pazīstamā dziedātāja Ieva Kerēvica ir sevi pierādījusi dažādos mūzikas stilos, sākot ar kora mūzikas dziedāšanu un beidzot ar džeza, blūza un populārās mūzikas izpildīšanu.

Dziedātāja ir mācījusies Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijā, tur apgūstot vokālā pedagoga prasmes.

Dziedātāja ar panākumiem ir piedalījusies dažādos džeza mūzikas konkursos un festivālos – 2004. gadā konkursā „Sony Jazz Stage” Latvijā iegūsot 2. vietu, konkursā „Lady Summertime” Somijā arī iegūstot 2. vietu un „Swingin’ Saxonia” Vācijā iegūstot pirmo godalgu. 2005. gadā Ieva Kerevica piedalījās Lietuvas džeza mūzikas konkursā „Jazz Voices Klaipeda”, iegūstot tur pirmo vietu, kā arī piedalījās Igaunijas džeza mūzikas festivālā „ JazzKaar”.

Dziedātāja ir sadarbojusies ar tādiem latviešu komponistiem kā Raimons Pauls, Zigmars Liepiņš, Mārtiņs Brauns, Kārlis Lācis, Uldis Marhilevičs, atskaņojot viņu mūziku dažādos koncertos, iestudējumos un uzvedumos. 

Dienas garumā Baltinavas muižas parkā būs pieejamas atrakcijas bērniem un darbosies mājražotāju tirdziņš.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu