Uzņēmēji Latvijas valsts simtgadei

Papīra lelles Latvijas novadu etnogrāfiskajos tautastērpos

Lelles izveidotas kā izglītojošs materiāls Latvijas valsts simtgades sagaidīšanas un atzīmēšanas kontekstā. Projekta ideja - ar visiem labi zināmas rotaļļietas – papīra lelles palīdzību, vecināt Latvijā un ārvalstīs dzīvojošu bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos, izglītojot par Latvijas etnogrāfisko novadu raksturīgajiem tautastērpiem.

Paulig kafija

Paulig ir kafijas ražotājs no Somijas. Somija savu simtgadi nosvinēja 2017. gadā, un Paulig uzņēmumā saprot un novērtē šis jubilejas nozīmību Baltijas valstīm. Paulig Classic, kas ir Baltijas valstīs iecienīts kafijas zīmols, gan Latvijā, gan Lietuvā un Igaunijā 2018. gadā ietērpts īpašā, katras valsts simtgadei veltītā dizainā.

Piebalgas porcelāns - Latvijai

Mākslinieka Jāņa Roņa izlolotā Piebalgas Porcelāna Fabrika ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Nelielajā uzņēmumā rūpīgs roku darbs rada smalkus porcelāna traukus, suvenīrus, dizaina priekšmetus, un „baltais zelts” kļuvis par vienu no Piebalgas simboliem. Lieliskas dāvanas Latvijas simtgadē!

Grāmata "21. gadsimta dejotāji Latvijas Simtgadē"

2018. gadā sagaidām Latvijas simtgadi. Var teikt, ka ir izaugusi pirmā paaudze, kura dzimusi 21. gadsimtā un 3. tūkstošgadē - tie ir bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Vai šī paaudze turpinās pagājušā gadsimta tautas deju kustības tradīcijas? Varbūt tautas deju popularitāti pārņems laikmetīgā deja? Lai grāmata liek par to spriest lasītājiem.

Nameja Gredzens spēle / iPhone

Nameja gredzena pirmsākumi ir meklējami leģendās, kas saistīti ar reāliem Latvijas vēstures notikumiem un valsts izveidošanos. Spēles radīšana ir guvusi iedvesmu no 2018. gadā Latvijā veidotās mākslas filmas "Nameja Gredzens". Tēli ir veidoti japāņu chibi stilā, kas tiek plaši izmantots mangas komiksos, animācijā un video spēlēs visā pasaulē.

Izglītojoša tiešsaistes spēle “100-gades programmēšanas stunda"

ASV informācijas tehnoloģiju uzņēmums Cognizant sadarbībā ar programmēšanas skolu Learn IT dāvina Latvijai simtgadē izglītojošu spēli “100-gades programmēšanas stunda.” Tā ikvienam sniedz iespēju izpildīt 10 izglītojošus un aizraujošus uzdevumus, kas iepazīstina ar programmēšanas pamatiem un vienlaicīgi atjauno zināšanas par Latvijas vēstures notikumiem.

Biznesa informācijas centrs "Magnetic Latvia"

Lidostā "Rīgā" darbojas Biznesa informācijas centrs "Magnetic Latvia", kur iespējams uzzināt par uzņēmējdarbības veicināšanas aktivitātēm Latvijā un plānotajiem valsts simtgades pasākumiem, un saņemt konsultācijas par biznesa atbalsta iespējām vai tūrisma vidi Latvijā. Uzņēmēji, ierodoties lidostā pirms sava lidojuma, šīs telpas var izmantot, kā biroju.

Cepures un šalles svētkiem

Svinot valsts svētkus, esam lepni par kultūras mantojuma vērtībām. Cepures un šalles rotātas ar tautiskām lentām, Latvijas karoga elementiem. Par godu Latvijas valsts simtgades svētkiem pievienota LV100 piederības zīme. Lepni un svinīgi sagaidām svētkus uzvelkot šalles un cepures, ko var nēsāt ikviens!

Siltums sirdī un mājoklī!

Mūsu neatkārtojamā daba un kultūra ir galvenie iedvesmas avoti "Dream Room" lampu radīšanai. Ar lielu rūpību un mīlestību esam radījuši Latvijas simtgades lampu, lai sasildītu mājokļus un sirdis ar latviskiem motīviem. Simtgades lampu skaits ir ierobežots.

Pastkaršu grāmata: 16 mākslas stāsti.

BALTA EKO sadarbībā ar "Jelgavas Tipogrāfiju" un Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, kā arī Jelgavas Mākslinieku biedrību Latvijas simtgadei par godu radījusi pastkartīšu grāmatu, kas izstāsta 16 mākslas stāstus par Latviju, kas redzēti Jelgavas mākslinieku acīm. Sirsnīgs sveiciens sūtīts no un uz mājām vienmēr silda sirdi!

Sarkanbaltsarkanās aproces

Atzīmējot Latvijas 100 gadu jubileju, rotu klāstu papildināja smalkas, sarkanbaltsarkanas aprocītes. Tās, svinot svētkus, varam nēsāt mēs ikviena, kā arī tā var būt jauka dāvaniņa citās zemēs dzīvojošajām latvietēm.

Piekariņi ar Latvju spēka zīmēm

Turēsim godā senču zīmes un lietosim tās ikdienā. Tāds ir manas mākslas aicinājums, un, lai šo ideju nestu pasaulē, ar zīmolu “Brigitas Ektermanes Spēka zīmes” esam radījuši plašu un krāsainu latvju zīmju aksesuāru un mākslas priekšmetu klāstu. Latvijas valsts simtgades svētkiem esam pievienojuši LV100 zīmi savu produktu dizainam.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu