Programmā "Latvijas skolas soma"digitāli skatāma izrāde "Tēbu zeme"

05.05.2021.

No 30. aprīļa kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma" skatāma izrāde "Tēbu zeme", kas tagad īpaši pielāgota digitālajam formātam. "Tēbu zeme" ir krimināldrāma, kas piemērota 8.-12. klašu skolēniem.

Laikmetīga dramaturģija (dienvidamerikāņu dramaturgs Sergio Blanco), kuras fokusā ir divas galvenās tēmas: stāsts par jaunu puisi, kurš nokļuvis ieslodzījumā, jo nogalinājis savu tēvu, un otrs stāsts par režisoru, kurš veido dokumentālu iestudējumu. Izrāde visu laiku balansē uz šīs robežas: cik daudz dokumentalitātes patiešām ir dokumentālajā mākslā, cik daudz tur ir mākslinieka paša vīzija un subjektīvais skatījums.

Brīžam sirreāla formas ziņā – lēkājot starp teātri un reālo telpu/laiku, izrāde visu laiku tur skatītāju spriedzē un fokusā gan ar trāpīgajiem, asprātīgajiem dialogiem, gan dokumentālo stāstu par slepkavību un to, vai noziedznieks vienmēr ir tiesājams, vai arī – gluži pretēji – viņš pats ir patiesais upuris.

Izrāde pieskaras ļoti nozīmīgiem pusaudžu psiholoģijas jautājumiem, kuri kopā ar izrādes konsultanti – ārsti, psihoterapeiti Guntu Andžāni padarīti tik patiesi, cik vien teātra mākslā tas iespējams. Otrs aspekts: skolotāja un skolēna (tēva un dēla, režisora un aktiera, mākslinieka un subjekta) attiecības.

Izrāde kalpo kā lielisks aicinājums laikmetīgās filozofijas, literatūras klasikas un kino klasikas pasaulē, caur trāpīgajiem un sarkastiskajiem dialogiem atklājot, kas ir Rolāns Barts, grieķu traģēdija, Edips un Edipa komplekss, Paolo Pazolīnī, Brāļi Karamazovi un vēl citas kultūrvēsturiskas vērtības šodienas paradigmā.

Režisors Dmitrijs Petrenko, kā vienmēr savā mākslā, arī šeit iekodē vairākus kodus, padarot iestudējumu daudzslāņainu un katrai mērķauditorijai iedodot tieši to, ko tā vēlas/var uztvert un vēl mazliet. Izrādē spēlē: Gints Andžāns un Kārlis Rūdolfs Ērglis (Liepājas Universitātes aktiermākslas students).

Biļetes uz digitālo izrādi iespējams iegādāties platformā www.bezrindas.lv. Viena saite derīga vienai ierīcei no saites aktivizēšanas brīža 8 stundu garumā.

Kontaktinformācija

Ilga Vālodze Ābele, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , 26459309

Izrādi veido fonds INITIUM. Plašāka informācija: www.facebook.com/fondsinitium/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu